Star Wars Jedi: Upadły Zakon - śmierć bohatera, odzyskiwanie punktów doświadczenia

Konsekwencje błędów, odrodzenie.

Podczas rozgrywki w Star Wars Jedi: Fallen Order znajdzie się wiele miejsc, w których bohater może zginąć. Najczęściej dochodzi do tego podczas walki z przeciwnikami, ale może to nastąpić również w trakcie częstych pomyłek podczas nieudanego pokonywania różnych przeszkód (np. lądowanie w przepaści), co na wyższych poziomach trudności wiąże się z utratą części zdrowia.

s01

Jeśli nasz wskaźnik zdrowia spadnie do zera, dojdzie do śmierci bohatera (1). Na szczęście nie permanentnej. Co się wtedy stanie? Utracimy wszystkie punkty doświadczenia zdobyte od zyskania ostatniego punktu zdolności oraz zostaniemy cofnięci do ostatnio aktywowanego miejsca medytacji.

Warto zatem aktywować napotykane punkty medytacji, ponieważ w innym przypadku możemy być zmuszeni do powtarzania dużego fragmentu rozgrywki.

s02

Na szczęście istnieje możliwość odzyskania utraconych punktów doświadczenia. Aby to uczynić należy dotrzeć do przeciwnika (będę podświetlony), który przyczynił się do śmierci postaci i zaatakować go. Wystarczy raz go trafić, dzięki czemu odzyskamy punkty doświadczenia (2) oraz zregenerujemy zdrowie i moc.

Warto zaznaczyć, że rywala wystarczy zaatakować, a nie zabić. Jeśli uznamy, że jest zbyt silny, to po odzyskaniu punktów doświadczenia możemy spokojnie oddalić się z miejsca potyczki.

Następnie: Star Wars Jedi: Upadły Zakon - zwiększenie liczby żyć, złote skrzynie, więcej stymów

Spis treści: Star Wars Jedi: Upadły Zakon - Poradnik, Solucja

Poprzednio: Star Wars Jedi: Upadły Zakon - wrogowie i ich słabe punkty

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Michał Basta

Michał Basta

Senior Guide Writer

Michał pracuje głównie nad poradnikami, ale od czasu do czasu wspiera zespół także innymi tekstami i materiałami. Prywatnie kolekcjoner książek, filmów i planszówek.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami