Star Wars Jedi: Upadły Zakon - pierwsze opinie i oceny mediów

Udana gra z bardzo dobrym systemem walki.

Pojawiły się pierwsze opinie i oceny Star Wars Jedi: Upadły Zakon - debiutującego dziś tytułu w uniwersum wykreowanym przez George'a Lucasa od studia Respawn Entertainment. Według dziennikarzy, to udana produkcja.

„Pierwsze skrzypce gra wyjątkowy i dopracowany gameplay. Łączy rozwiązania z innych produkcji, ale robi to bezbłędnie - na tyle, by można śmiało stwierdzić, że dawno nie otrzymaliśmy tak dobrej kampanii dla jednego gracza w świecie Gwiezdnych Wojen” - napisaliśmy w naszej recenzji.

sw_jedi_zrecznosciowe
Nie brakuje sekwencji platformowych

Inni doceniają system walki, który wymaga mądrego podchodzenia do potyczek, podkreślając, że poziom trudności jest dobrze zrównoważony, choć zwracają uwagę, że punkty kontrolne są daleko od siebie, przez co starcia mogą czasem frustrować. Ponadto uważają, że czas trwania „okienka” na sparowanie ciosu wydaje się źle ustawiony.

Dziennikarze zaznaczają, że odwiedzane lokacje są różnorodne i zachęcają do eksploracji w poszukiwaniu sekretów, ale nie pozwalają się zgubić. Dodają jednak, że historia rozwija się powoli i dopiero później staje się wciągająca, choć nie brakuje wielu ciekawych postaci.

star_wars_jedi_moc
W walce istotną rolę odgrywa też Moc

Dla niektórych kłopotem jest główny bohater - Cal Kestis. Jego kwestie najczęściej ograniczają się do przytakiwania, przypominania celów misji lub żartów z towarzyszącym robotem BD-1, przez co trudno jest nawiązać więź z podopiecznym. Do tego wymagające bardzo dużej precyzji sekwencje platformowe i problemy techniczne, w tym z wydajnością na konsolach.

Przykładowe oceny mediów:

Zobacz: Star Wars Jedi: Upadły Zakon - Poradnik, Solucja - kompletny przewodnik, misje i sekrety

Star Wars Jedi: Upadły Zakon dostępne jest na PC, PS4 i Xbox One. Akcję osadzono pomiędzy trzecim a czwartym epizodem filmowych „Gwiezdnych Wojen”, a gracze wcielają się w młodego padawana, który ucieka przed Imperium.

Następnie: Barcelona, Wenecja i inne miasta z lotu ptaka w Microsoft Flight Simulator - gameplay w 4K i 60 FPS

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Piotr Bicki

Piotr Bicki

Senior News Writer  |  Pirlond

Piotrek zajmuje się głównie tekstami informacyjnymi. Miłośnik kilku popularnych serii gier oraz wielbiciel superbohaterów i fantastyki.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami