Cena i moc Xbox Scarlett będzie konkurencyjna dla PS5 - zapewnia Phil Spencer

Microsoft nie chce popełnić błędów z poprzedniej generacji.

Microsoft uczy się na błędach, dlatego na starcie kolejnej generacji sprzętowej Project Scarlett ma mocniej konkurować z PlayStation 5 - przekonuje szef działu Xbox, Phil Spencer.

- Wyciągnęliśmy wnioski z generacji Xboksa One, tym razem nie będziemy odstawać pod względem mocy i ceny. Jeżeli pamiętacie początek tej generacji, to nasz sprzęt był sto dolarów droższy [od PS4 - red.], a do tego słabszy. Jeśli chodzi o Project Scarlett, chcemy osiągnąć sukces na rynku - powiedział Spencer w wywiadzie dla The Verge.

x1
Microsoft przegrał walkę z Sony nie tylko przez moc i cenę, ale też przedstawienie Xboksa One bardziej jako urządzenia multimedialnego niż konsoli do gier

Sprzedaż Xbox One od lat jest słabsza niż wyniki PS4, ale w przypadku nowego sprzętu Microsoft chce „postawić wszystko na jedną kartę”, skupiając się w szczególności na rozgrywce międzyplatformowej i wstecznej kompatybilności. - Chcę konkurować. Konkurować we właściwy sposób - podkreśla Spencer.

Szef działu Xbox przekonuje też, że w przyszłości zobaczymy jeszcze wiele nowych generacji konsol Microsoftu.

Xbox Scarlett i PS5 zadebiutują w okresie świątecznym 2020 roku. Obie konsole zaoferują obsługę 4K, 120 FPS, sprzętową obsługę ray tracingu i szybki dysk SSD.

Źródło: The Verge

Następnie: Grounded nową grą studia Obsidian. Survival w ogrodzie

Reklama

Skocz do komentarzy (6)

Autor

Przemysław Wańtuchowicz

Przemysław Wańtuchowicz

News & Content Editor  |  PrzemWan

Przemek nadzoruje nasz dział informacyjny oraz aktywnie wspiera inne sekcje serwisu. Jako dziecko marzył, by zawodowo rysować, żonglować lub grać na gitarze - dwie pierwsze czynności wychodzą mu całkiem nieźle.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (6)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami