Baśniowe Everwild to kolejna duża gra od twórców Sea of Thieves

Kontakt z naturą.

Podczas prezentacji otwierającej X019 ujawniono Everwild - nowy projekt deweloperów ze studia Rare, które w swoim dorobku ma między innymi pirackie Sea of Thieves.

Gra znajduje się na wczesnym etapie rozwoju i nieznana jest nawet wstępna data premiery. Nie ujawniono też wielu szczegółów - wiadomo jedynie, że akcję osadzono w świecie, w którym dominują „natura i magia”, a całość okraszona jest kolorową oprawą graficzną.

Twórcy podkreślają, że tytuł zaoferuje graczom „nowe sposoby rozgrywki”, choć nie sprecyzowano, co to dokładnie oznacza. W zaprezentowanym zwiastunie zauważyć można kilka nietypowo wyglądających zwierząt.

W filmie przedstawiono grupę kilku bohaterów, więc niewykluczone, że w grze pojawi się tryb sieciowy lub przynajmniej opcja kooperacji. Same postacie podkradają się i wchodzą w interakcje ze wspomnianymi istotami. Większość tych ostatnich jest pokojowo nastawiona, ale nie brakuje agresywnego drapieżnika - to sugeruje, że użytkownicy czasem staną do walki.

everwind_interakcja
Kontakt z naturą może odegrać istotną rolę

Przedstawiciele Rare podkreślają, że prace nad nowym projektem nie wpłyną negatywnie na dalszy rozwój pirackiego Sea of Thieves - za produkcję odpowiada odrębny zespół funkcjonujący w ramach brytyjskiego studia.

Platformy docelowe Everwind nie są znane, ale najprawdopodobniej gra zmierza na PC i konsole Xbox - być może już Scarlett.

Źródło: IGN

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Piotr Bicki

Piotr Bicki

Senior News Writer  |  Pirlond

Piotrek zajmuje się głównie tekstami informacyjnymi. Miłośnik kilku popularnych serii gier oraz wielbiciel superbohaterów i fantastyki.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami