Google Stadia w dniu premiery bez 4K na PC, osiągnięć i innych obiecywanych funkcji

W tym dzielenia grami z rodziną.

Przedstawiciele Google wzięli udział w przeprowadzonej na forum Reddit sesji pytań i odpowiedzi. W trakcie wydarzenia ujawnili, że platforma streamingowa Stadia w dniu premiery nie zaoferuje szeregu obiecywanych wcześniej funkcji.

W usłudze na PC - dostępnej z poziomu przeglądarki Chrome - zabraknie opcji zabawy w 4K oraz z HDR i dźwiękiem przestrzennym 5.1. Opcja pojawi się na komputerach dopiero w 2020 roku, ponieważ obecnie priorytetem są właściciele telewizorów używających Chromecast Ultra.

google_stadia_urzadzenia
Docelowo Google Stadia pojawi się na urządzeniach różnego typu

Użytkownicy Google Stadia nie skorzystają też ze Stream Connect, czyli rozwiązania pozwalającego na rozgrywkę na podzielonym ekranie, ale z obrazami generowanymi przez odrębne jednostki obliczeniowe. Pierwsza gra z mechanizmem ukaże się pod koniec tego roku.

Do 2020 roku trzeba zaś poczekać na tytuły ze State Share i Crowd Play, czyli funkcjami umożliwiającymi odpowiednio dzielenie się z innymi graczami postępami w zabawie i dołączenie do zmagań osobom obserwującym transmisję w serwisie YouTube.

google_stadia_funkcje
Początkowo użytkownicy Google Stadia nowe gry kupią tylko telefonem

Zabraknie również informacji o zdobytych osiągnięciach. Platforma zapisze dane o zrealizowanym wyzwaniu na serwerze, ale użytkownik nie otrzyma stosownego powiadomienia ani możliwości obejrzenia kolekcji odblokowanych „achievementów” - system zostanie wprowadzony wkrótce.

To nie wszystko, ponieważ z usługi nie skorzystają dotychczasowi nabywcy rzystawek Chromecast Ultra - początkowo platforma dostępna będzie jedynie na sprzętach sprzedawanych z kontrolerem Google Stadia. Poza tym tytuły kupimy na razie tylko telefonem z Androidem.

Ponadto użytkownicy na razie nie podzielą się biblioteką gier z kontami członków swojej rodziny, a buddy pass - dołączany do pakietu startowego kod dla znajomego z trzema miesiącami abonamentu Pro - zostanie rozesłany około dwa tygodnie po premierze.

Google Stadia to usługa grania w „chmurze” - produkcje są uruchamiane na zewnętrznych serwerach i przesyłane do urządzenia odbiorcy przez internet. Platforma zadebiutuje 19 listopada w USA i 17 państwach europejskich. Nie wiadomo, kiedy trafi do Polski.

Źródło: Reddit, Kotaku

Następnie: Mark Wahlberg w obsadzie filmu Uncharted - jako Victor "Sully" Sullivan

Reklama

Skocz do komentarzy (2)

Autor

Piotr Bicki

Piotr Bicki

Senior News Writer

Piotrek zajmuje się głównie tekstami informacyjnymi. Miłośnik kilku popularnych serii gier oraz wielbiciel superbohaterów i fantastyki.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (2)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami