Google Stadia w dniu premiery bez 4K na PC, osiągnięć i innych obiecywanych funkcji

W tym dzielenia grami z rodziną.

Przedstawiciele Google wzięli udział w przeprowadzonej na forum Reddit sesji pytań i odpowiedzi. W trakcie wydarzenia ujawnili, że platforma streamingowa Stadia w dniu premiery nie zaoferuje szeregu obiecywanych wcześniej funkcji.

W usłudze na PC - dostępnej z poziomu przeglądarki Chrome - zabraknie opcji zabawy w 4K oraz z HDR i dźwiękiem przestrzennym 5.1. Opcja pojawi się na komputerach dopiero w 2020 roku, ponieważ obecnie priorytetem są właściciele telewizorów używających Chromecast Ultra.

google_stadia_urzadzenia
Docelowo Google Stadia pojawi się na urządzeniach różnego typu

Użytkownicy Google Stadia nie skorzystają też ze Stream Connect, czyli rozwiązania pozwalającego na rozgrywkę na podzielonym ekranie, ale z obrazami generowanymi przez odrębne jednostki obliczeniowe. Pierwsza gra z mechanizmem ukaże się pod koniec tego roku.

Do 2020 roku trzeba zaś poczekać na tytuły ze State Share i Crowd Play, czyli funkcjami umożliwiającymi odpowiednio dzielenie się z innymi graczami postępami w zabawie i dołączenie do zmagań osobom obserwującym transmisję w serwisie YouTube.

google_stadia_funkcje
Początkowo użytkownicy Google Stadia nowe gry kupią tylko telefonem

Zabraknie również informacji o zdobytych osiągnięciach. Platforma zapisze dane o zrealizowanym wyzwaniu na serwerze, ale użytkownik nie otrzyma stosownego powiadomienia ani możliwości obejrzenia kolekcji odblokowanych „achievementów” - system zostanie wprowadzony wkrótce.

To nie wszystko, ponieważ z usługi nie skorzystają dotychczasowi nabywcy rzystawek Chromecast Ultra - początkowo platforma dostępna będzie jedynie na sprzętach sprzedawanych z kontrolerem Google Stadia. Poza tym tytuły kupimy na razie tylko telefonem z Androidem.

Ponadto użytkownicy na razie nie podzielą się biblioteką gier z kontami członków swojej rodziny, a buddy pass - dołączany do pakietu startowego kod dla znajomego z trzema miesiącami abonamentu Pro - zostanie rozesłany około dwa tygodnie po premierze.

Google Stadia to usługa grania w „chmurze” - produkcje są uruchamiane na zewnętrznych serwerach i przesyłane do urządzenia odbiorcy przez internet. Platforma zadebiutuje 19 listopada w USA i 17 państwach europejskich. Nie wiadomo, kiedy trafi do Polski.

Źródło: Reddit, Kotaku

Następnie: Mark Wahlberg w obsadzie filmu Uncharted - jako Victor "Sully" Sullivan

Reklama

Skocz do komentarzy (2)

O autorze

Piotr Bicki

Piotr Bicki

News Writer

Piotrek zajmuje się głównie tekstami informacyjnymi. Miłośnik kilku popularnych serii gier oraz wielbiciel superbohaterów i fantastyki.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (2)

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami