Twórcy Fortnite pozwali kolejnego testera za "popsucie niespodzianki" o Rozdziale 2

Epic Games żąda 85 tysięcy dolarów odszkodowania.

W ubiegłym miesiącu Epic Games pozwało jednego z testerów Fortnite za przedwczesne ujawnienie szczegółów o Rozdziale 2 gry. Teraz firma podobne zarzuty stawia innej osobie, która testowała treści z nowego sezonu.

W październiku do kanadyjskiego sądu wpłynęły dokumenty, w których deweloperzy twierdzą, że członek współpracującego z twórcami strzelanki studia Keywords był „odpowiedzialny za opublikowanie wysoce poufnych informacji”.

Tester miał 30 sierpnia zrobić screenshot prezentujący nowości z Rozdziału 2, a następnie wysłać obrazek na swój prywatny adres e-mailowy, do czego się przyznał. Grafika później trafiła do internetu, ale mężczyzna przekonuje, że nie wie, jak to się stało.

fortnite_ryby
Jedną z nowości w Rozdziale 2 jest łowienie ryb

Wewnętrzne śledztwo przeprowadzone przez studio Keywords wykazało, że wspomnianą ilustrację 12 września na oficjalnym forum poświęconym turniejom w Fortnite opublikował użytkownik o pseudonimie chaad4, którego znajomym jest niejaki FloocasJ.

Natomiast ten ostatni posługuje się podobno adresem e-mailowym, którego używa właśnie tester odpowiedzialny za zrobienie screenshota. Dzień po udostępnieniu obrazka firma zwolniła swojego pracownika.

Zobacz: Fortnite Battle Royale - poradnik dla początkujących

Według Epic Games, mężczyzna „popsuł niespodziankę” fanom oraz złamał umowę o poufności (tak zwane NDA). Za wyrządzone szkody deweloperzy żądają odszkodowania w wysokości ponad 85 tysięcy dolarów.

We wrześniu pozwano inną osobę, która miała okazję testować nowości z Fortnite - tester opublikował w mediach społecznościowych odświeżoną mapę oraz szczegóły o innowacjach zmierzających do strzelanki.

Źródło: Global News

Następnie: Kartridże od Sony to przenośny nośnik SSD - sugeruje zaktualizowany patent. Dla PS5?

Reklama

Skocz do komentarzy (1)

Autor

Piotr Bicki

Piotr Bicki

Senior News Writer  |  Pirlond

Piotrek zajmuje się głównie tekstami informacyjnymi. Miłośnik kilku popularnych serii gier oraz wielbiciel superbohaterów i fantastyki.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (1)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami