Red Dead Online - Handlarz: szczegóły klasy, rangi i umiejętności, jak zostać

Opłacalna profesja.

Handlarz to jedna z profesji, w które możesz się wcielić w Red Dead Online. Nadaje się dla graczy, którzy wolą spokojną, dobrze płatną pracę, a także dla miłośników polowania. Tak jak pozostałe, kosztuje kilkanaście sztabek złota, choć użytkownicy PS4 mogą rozpocząć ścieżkę za darmo.

W tym poradniku dowiesz się, czy Handlarz jest dla ciebie odpowiedni. Poznasz cechy tej specjalizacji, a także sposób rozpoczęcia kariery.

Kim jest Handlarz

Handlarz zajmuje się głównie polowaniem, dostarczaniem materiałów oraz przewożeniem zamówionych przez klientów przedmiotów. W teorii jest to najmniej ekscytująca profesja z trzech dostępnych w Red Dead Online, ale równocześnie najbardziej opłacalna.

h1

Gracz decydujący się na rolę Handlarza zamienia swój obóz w kwitnący biznes i wchodzi w skład spółki handlowej Cripps Trading Company, którą prowadzi Cripps, czyli towarzysz z obozu. To kompan zajmuje się wytwarzaniem przedmiotów, ale potrzebuje do tego surowców, dostarczanych przez Handlarza.

Jeżeli jesteś miłośnikiem polowania, to spełnisz się w tej roli. Handlarz zajmuje się głównie polowaniem: zdobywaniem trucheł zwierząt i skór, które następnie przynosi do obozu. Podejmuje się też misji zaopatrzeniowych, by zapewnić Crippsowi dodatkowe materiały.

Gdy towarzysz z obozu wytworzy przedmioty, Handlarz wchodzi w rolę dostawcy, transportując dobra wozem do klientów. Gracz decyduje, czy chce wybrać się na dłuższą, czy krótszą przejażdżkę. Wielkość trasy ma wpływ na zapłatę, ale też możliwość ataku wrogów.

h2

Dodatkowym urozmaiceniem są ataki na obóz. Miejsca należy bronić przed regularnymi napaściami rabusiów.

Umiejętności i przedmioty odblokowywane przez Handlarza w miarę osiągania kolejnych rang służą głównie ułatwieniu pracy. To ulepszenia torby, większe wozy dostawcze czy wyszkolenie psa, by zwierzę ostrzegało przed nieprzyjaciółmi czającymi się na obóz.

Jak zostać Handlarzem

Aby rozpocząć karierę Handlarza, udaj się na jakąkolwiek pocztę i odbierz przesyłki. Następnie otwórz ekwipunek (torbę), przejdź do ostatniej zakładki i wejdź w Listy. Odszukaj tam List od Crippsa i przeczytaj go.

Red_Dead_Redemption_II_Screenshot_2019.11.13___11.51.49.40

Uwaga: z dużą dozą prawdopodobieństwa możesz mieć list w ekwipunku, jeżeli regularnie korzystałeś z poczty. Zanim udasz się po odbiór przesyłek, sprawdź najpierw torbę.

Gdy przeczytasz list, na mapie pojawi się nowa ikona, podpisana jako Narodziny spółki. Cripps będzie na ciebie czekał przy sklepie wielobranżowym w Valentine, mieście w centrum mapy. Udaj się tam i porozmawiaj z towarzyszem.

hmapa

Możesz też otworzyć obrazek w drugim oknie lub pobrać na dysk.

Następnie kup stół rzeźnika od Crippsa za 15 sztabek złota. Gracze na PlayStation 4 mogą wcielić się w Handlarza za darmo. Po kupnie stołu rozpoczynasz grę w nowej roli.

Nagrody za rangi Handlarza - unikalne umiejętności i wyposażenie

Rozwijanie klasy Handlarza odblokowuje dostęp do unikalnych umiejętności i przedmiotów, niedostępnych dla innych klas. Poniżej spis wszystkich nagród za kolejne rangi:

 • Garnek do duszenia - przepisy na potrawki zapewniające premię do rdzeni
 • Ulepszenie torby: składniki - torba mieści więcej przedmiotów
 • Czujność - umiejętność identyfikowania wozów innych handlarzy z większej odległości
 • Psie ostrzeżenie - możliwość wyszkolenia psa, aby zwierzę ostrzegało przed rabusiami, planującymi napad na obóz
 • Średni wóz dostawczy - ulepszony wóz, w którym pomieścisz 2 beczki
 • Schowek na broń - miejsce do przechowywania broni
 • Nóż Lance - specjalny rodzaj noża, dostępny tylko dla Handlarzy
 • Skuteczność - zwiększa ilość materiałów pozyskiwanych z trucheł w idealnym stanie
 • Ulepszenie torby: materiały - torba mieści więcej materiałów
 • Duży wóz dostawczy - ulepszony wóz, w którym pomieścisz 4 beczki
 • Wóz myśliwski - zwiększa liczbę możliwych do przewożenia trucheł, skór i futer
 • Ochrona - zmniejsza szansę napaści na obóz

Porady dla Handlarzy

Oto kilka wskazówek, które pozwolą ci jak najlepiej wykorzystać profesję Handlarza:

 • Przynoś Crippsowi całe truchła zwierząt, a nie części. Lepiej przywieźć truchło w nienaruszonym stanie, a nie skórować zwierzę
 • Z drugiej strony, jeżeli chcesz jak najlepiej wykorzystać wyjazd na polowanie, najlepiej zarzucić na konia trzy truchła, a potem zająć się skórowaniem pozostałych zdobyczy
 • Aby zmaksymalizować dochody, nie kupuj zapasów, tylko wykonuj misje zaopatrzenia. Zagwarantuje ci to szybszy awans dzięki dodatkowemu PD Handlarza
h3
 • Dostawy długodystansowe są bardziej opłacalne, ale jeżeli masz problemy z nękającymi cię po drodze bandytami, wybieraj krótsze, bezpieczniejsze trasy
 • Choć to duże zwierzęta powinny być twoim głównym celem, to rozglądaj się również za ptakami, które mogą stać się szybką i łatwą zdobyczą - szczególnie w drodze powrotnej do obozu
 • Po osiągnięciu 5. rangi Handlarza warto kupić średni wóz dostawczy, który zwiększy dochodowość misji. 10. ranga to z kolei duży wóz dostawczy oraz wóz myśliwski. Te ulepszenia pozwolą ci transportować więcej trucheł, skór i futer

Następnie: Red Dead Online - Kolekcjoner: opis, rozwój profesji, jak zostać

Spis treści: Red Dead Online - poradnik i najlepsze porady

Poprzednio: Red Dead Online - Łowca nagród: opis, nagrody za rangi, jak zostać

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Przemysław Wańtuchowicz

Przemysław Wańtuchowicz

News & Content Editor  |  PrzemWan

Przemek nadzoruje nasz dział informacyjny oraz aktywnie wspiera inne sekcje serwisu. Jako dziecko marzył, by zawodowo rysować, żonglować lub grać na gitarze - dwie pierwsze czynności wychodzą mu całkiem nieźle.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami