Need for Speed Heat - jak driftować

Jazda bokiem.

Driftowanie od lat jest istotną częścią serii Need for Speed i także w Heat mamy niejedną okazję, by w ten sposób popisywać się brawurą na ulicach.

Jazda kontrolowanym poślizgiem działa podobnie, jak w poprzednich częściach. Domyślnie, by wprowadzić samochód w drift, musimy podczas pokonywania zakrętu puścić na moment gaz, a następnie zacząć go dodawać, kiedy samochód zacznie tracić przyczepność.

Sposób aktywacji driftu możesz także zmienić w menu szybkiego tuningu (1).

drift2

Oczywiście cały czas musimy też kontrolować kierownicę - zaczynamy od skręcania w tę stronę, w którą zakręca droga, ale później musimy też delikatnie kontrować w przeciwną, by zbalansować drift i utrzymać jak najdłuższy kontrolowany poślizg.

Przy drifcie gazem, promień skrętu zależy od tego, jak mocno trzymamy wciśnięty gaz. Warto o tym pamiętać.

W zawodach driftowych, które pojawiają się na mapie po ukończeniu przez nas kilku zwykłych wyścigów, polegają po prostu na zdobyciu jak największej liczby punktów przyznawanych za nieprzerwany drift.

Kupując nowe samochody lub modyfikując auto z myślą o drifcie zwracaj uwagę na profil samochodu. Pokazuje on, czy auto jest bardziej przystosowane do zwykłej jazdy, czy właśnie do driftu.

Następnie: Need for Speed Heat - znajdźki i sekrety: bilboardy (mapa)

Spis treści: Need for Speed Heat - poradnik i najlepsze porady

Poprzednio: Need for Speed Heat - zniszczenia, stan auta, jak naprawić samochód

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Mateusz Zdanowicz

Mateusz Zdanowicz

Senior Editor  |  matzdanowicz

Człowiek orkiestra i miłośnik gier niezależnych. Mateusz zajmuje się przygotowywaniem recenzji, artykułów oraz poradników. Wspiera również dział informacyjny.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami