Zbanowany za oszukiwanie nastoletni streamer Fortnite i jego rodzina na celowniku tabloidów

Pod lupę wzięto zarobki i majątek.

Brytyjskie tabloidy wzięły na celownik Jarvisa - nastoletniego streamera i zawodowego gracza Fortnite dożywotnio zbanowanego za używanie aimbota.

Dzienniki The Sun i Daily Mail opublikowały artykuły o siedemnastolatku i jego rodzinie. Druga z redakcji zarzuciła młodemu użytkownikowi, że na emocjonalnym filmie, w którym przeprosił za oszukiwanie, zarobił „dodatkowe 20 tysięcy funtów”.

„Jako youtuber, Jarvis mógł podjąć decyzję, że nie otrzyma pieniędzy za wzruszające nagranie, ale płatne reklamy nadal wyświetlały się na jego kanale” - napisano w artykule, w którym zacytowano też mamę gracza.

Daily Mail przybliżyło także sylwetkę kobiety, która oczywiście broniła syna, ale koncentrując się głównie na aspektach finansowych. Przedstawiono między innymi szacowaną wartość mieszkania Jarvisa, wycenianego podobno na 1,3 miliona funtów.

„Pochodzący z klasy średniej i wychowany przez matkę, która prowadzi dobrze prosperującą firmę konsultingową, nastolatek zgromadził fortunę w wysokości 2 milionów funtów, a tylko w ostatnim miesiącu zarobił 27,5 tysiąca funtów na reklamach za pomocą kanału z 2 milionami fanów” - czytamy.

jarvis_mail
Fragment artykułu Daily Mail, w którym tabloid wziął na celownik rodzinę Jarvisa

Przypomniano, że gracz wraz z bratem jest członkiem e-sportowego klanu FaZe, który dzięki rodzeństwu w ciągu minionego roku zdobył 6,2 miliony funtów - 2,4 miliony w nagrodach i 3,8 milionów z umów sponsorskich.

Daily Mail opublikował jeszcze jeden artykuł poświęcony Jarvisowi. W tekście skupiono się na fakcie, że nastolatek wraz z kolegami z drużyny mieszka w dużej willi w Hollywood - posiadłości wartej 11,6 miliona funtów. Dziennikarze dołączyli też zdjęcia budynku.

fortnite_epic_ban
Twórcy Fortnite nie mają tolerancji dla oszustów

Tuż zbanowaniu młodzieńca za używanie aimbota w Fortnite, w obronę gracza wziął Ninja. Popularny streamer przekonywał, że chłopak powinien być inaczej traktowany przez Epic Games, ponieważ strzelanka studia jest głównym źródłem utrzymania użytkownika.

Źródło: Eurogamer.net

Następnie: Death Stranding - piesza wycieczka przez całą mapę

Reklama

Skocz do komentarzy (1)

O autorze

Piotr Bicki

Piotr Bicki

News Writer

Piotrek zajmuje się głównie tekstami informacyjnymi. Miłośnik kilku popularnych serii gier oraz wielbiciel superbohaterów i fantastyki.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (1)

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami