Producent PlayStation opatentował nowe kartridże do gier

Dla konsol?

W brazylijskim urzędzie patentowym - Instituto Nacional da Propriedade Industrial - Sony Interactive Entertainment, a więc producent konsol PlayStation, opatentowało sprzęt będący najprawdopodobniej kartridżem.

Wniosek o rejestrację złożono w czerwcu bieżącego roku, a dokumenty publicznie ujawniono 5 listopada. Te dotyczą nośnika zapisującego i przechowującego dane. Do projektu przypisano kategorię Class 14.99, która oznacza „elektroniczne akcesoria do gier”.

Do patentu dołączono szkice, na których urządzenie przypomina kartridż. Co ciekawe, autorem sprzętu jest Yujin Morisawa - starszy artysta w Sony, zaangażowany w powstawanie różnych produktów spod szyldu PlayStation. To sugeruje, że gadżet jest związany z przyszłymi konsolami firmy.

patent_kartridz
Fragment odnalezionego patentu (źródło: Let's Go Digital)

Na razie nie jest jasne, jakie przeznaczenie mogłyby mieć podobne nośniki. Niewykluczone, że zostaną wykorzystane w PS5, ale już wcześniej potwierdzono, że platforma skorzysta z płyt Blu-Ray o pojemności 100 GB. Inną opcją jest zastosowanie sprzętu w następcy Vity.

Warto zaznaczyć, że w listopadzie ubiegłego roku znaleziono jeden patent dedykowany kartridżom. Szybko się wówczas okazało, że urządzenie powiązane jest z Toio, czyli skierowanym do dzieci gadżetem w stylu Nintendo Labo. Wspomniane wyżej dokumenty - biorąc pod uwagę termin ich złożenia - najpewniej dotyczą jednak nowego projektu.

kartridz_sony_patent
Opis urządzenia i wizualizacja od Let's Go Digital

Oczywiście fakt, że producent PlayStation opatentował nośnik, nie oznacza jeszcze, że firma rzeczywiście zrobi użytek ze sprzętu. Wiele firm rezerwuje technologie i rozwiązania, z których później nigdy nie korzysta.

Nadmienić należy, że to właśnie w brazylijskim urzędzie kilka miesięcy temu znaleziono dokumenty ze szkicami przedstawiającymi wygląd PS5 w wersji dla deweloperów. Później autentyczność grafik potwierdzili twórcy gier, którzy mieli okazję zapoznać się z konsolą.

Źródło: Let's Go Digital

Następnie: Need for Speed Heat - analiza i porównanie wersji konsolowych od Digital Foundry

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Piotr Bicki

Piotr Bicki

Senior News Writer

Piotrek zajmuje się głównie tekstami informacyjnymi. Miłośnik kilku popularnych serii gier oraz wielbiciel superbohaterów i fantastyki.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami