Beta Diablo 4 w 2020 roku, remaster drugiej części anulowany - nieoficjalne informacje

W nowej odsłonie pojawią się paladyn i amazonka.

Beta Diablo 4 rozpocznie się w 2020 roku, a gra postrzegana jest jako reset cyklu - wynika z nieoficjalnych doniesień na temat projektu.

Informacje opublikował w lipcu użytkownik forum Reddit o pseudonimie Gorelight, ale dopiero teraz zwróciły uwagę internautów, gdy okazało się, że wiele szczegółów zawartych we wpisie (w tym mroczny klimat, większe mapy i elementy MMO) potwierdziła zapowiedź produkcji.

Autor wiadomości przekonuje, że testy Diablo 4 miałyby rozpocząć się w przyszłym roku. Twierdzi też, że pełna wersja zadebiutuje na przełomie 2020 i 2021 roku, choć raczej na początku tego ostatniego. Sam Blizzard podkreślał, że tytuł ukaże się nieprędko.

diablo_4_inspiracje
Nowa część inspirowana jest mocno Diablo 2

Według internauty, na pewnym etapie deweloperzy z Blizarda planowali remaster drugiej części, ale projekt anulowano. Studio postanowiło skupić się wyłącznie na czwartej odsłonie, którą postrzega jako próbę zresetowania marki.

Diablo 4 jest nowym początkiem dla serii, łączącym współczesne rozwiązania z najlepszymi klasycznymi elementami. Gorelight uważa, że produkcja jest niczym wydany w kwietniu 2018 roku God of War, który znacznie odświeżył przygody Kratosa.

diablo4_sieciowe
Pojawią się grupowe starcia

Z wpisu wynika, że do ujawnionych przez twórców klas barbarzyńcy, czarodziejki i druida dołączą paladyn i amazonka. W planach jest również nekromanta, ale podobno zostanie wprowadzony do gry dopiero po premierze.

Jeden serwer pomieści rzekomo nawet sto osób, a gracze wymienią między sobą złoto, podstawowe elementy do konstruowania przedmiotów i wyposażenie. Blizzard ma ponoć zespół dedykowany śledzeniu Path of Exile, Grim Dawn i Wolcen - studio chce przygotować unikalny system umiejętności, uwzględniający pomysły ze wspominanych tytułów.

Po premierze gra otrzyma szereg darmowych aktualizacji usprawniających rozgrywkę i dodających nowe treści. Pod uwagę brane są także większe i płatne rozszerzenia, ale ostateczną decyzję twórcy podejmą dopiero po debiucie produkcji.

Oczywiście do doniesień należy podchodzić z dystansem, ale faktem jest, że dużą część informacji już potwierdzono (na przykład pierwsze trzy klasy - barbarzyńcę, czarodziejkę i druida), więc niewykluczone, że pozostałe okażą się prawdziwe. Trzeba jednak pamiętać, że jeżeli rzeczywiście zamierzono przeprowadzić testy w 2020 roku, plany mogły ulec zmianie.

Źródło: Reddit

Następnie: Zbanowany za oszukiwanie nastoletni streamer Fortnite i jego rodzina na celowniku tabloidów

Reklama

Skocz do komentarzy (2)

Autor

Piotr Bicki

Piotr Bicki

Senior News Writer  |  Pirlond

Piotrek zajmuje się głównie tekstami informacyjnymi. Miłośnik kilku popularnych serii gier oraz wielbiciel superbohaterów i fantastyki.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (2)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami