G-Sync w telewizorach OLED firmy LG już wkrótce

W aktualizacji oprogramowania.

Firma LG zapowiedziała, że w ciągu najbliższych tygodni zacznie wprowadzać do telewizorów OLED własnej produkcji wsparcie dla technologii Nvidia G-Sync.

Technologia ta dynamicznie dostosowuje częstotliwość odświeżania obrazu wyświetlacza do częstotliwości generowania klatek przez kartę graficzną. Dzięki niej można całkowicie wyeliminować więc problemy z nierównym wyświetlaniem klatek czy tearingiem obrazu.

„W przeciwieństwie do innych rozwiązań, ta unikalna technologia obsługuje nieograniczony zakres częstotliwości oraz zmienny overdrive w przedziale od zera herców, aż do maksymalnej wartości obsługiwanej przez panel LCD” - czytamy w opisie Nvidii.

G-Sync w telewizorach LG nie wpłynie oczywiście na działanie i wyświetlanie gier uruchomionych na konsolach. To aktualizacja skierowana do graczy, którzy podłączają do telewizorów swoje pecety.

olelg

Nowa aktualizacja telewizorów z serii E9 i C9 wprowadzi też wsparcie dla korzystania z HDR10 czy Dolby Vision nawet przy grze w 120 klatkach na sekundę.

Źródło: CordCutters

Następnie: Dziecko w kapsule na motocyklu - nietypowy mariaż Days Gone i Death Stranding

Reklama

Skocz do komentarzy (2)

Autor

Mateusz Zdanowicz

Mateusz Zdanowicz

Senior Editor  |  matzdanowicz

Człowiek orkiestra i miłośnik gier niezależnych. Mateusz zajmuje się przygotowywaniem recenzji, artykułów oraz poradników. Wspiera również dział informacyjny.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (2)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami