Szef Guerrilla Games nowym przewodniczącym Sony Worldwide Studios

Hermen Hulst.

Hermen Hulst został nowym przewodniczącym działu Worldwide Studios w Sony Interactive Entertainment. Do tej pory był szefem studia Guerrilla Games, odpowiedzialnego za Horizon Zero Dawn i cykl Killzone.

Hulst przejął stanowisko Shawna Laydena, który odszedł z Sony na początku października. Będzie odpowiedzialny za nadzorowanie projektów wszystkich wewnętrznych studiów tworzących gry na wyłączność PlayStation.

Kojima_Productions_Hermen_Hulst_1
Hideo Kojima i Herman Hulst

Poza nadzorowaniem produkcji i promocji Horizon, Hulst pomagał też w procesie współpracy Guerrilla Games z Kojima Productions - Japończycy wykorzystali w swojej grze silnik Decima, na którym zbudowano Zero Dawn.

Sony poinformowało też, że pełniący w przeszłości rolę prezydenta Worldwide Studios Shuhei Yoshida otrzymał nową posadę. Zajmie się nadzorowaniem współpracy związanej z twórcami gier niezależnych.

Death Stranding debiutuje 8 listopada. Poza tym, kolejny duży tytuł na wyłączność PlayStation zadebiutuje dopiero w marcu - to Final Fantasy 7 Remake. Pierwszy przyszłoroczny exclusive wewnętrznego studia Sony, The Last of Us 2, ukaże się w maju.

Guerrilla Games pracuje obecnie prawdopodobnie nad sequelem Horizon Zero Dawn.

Następnie: Shadow of the Tomb Raider bez ostatniego DLC - dodatek miał nawiązywać do klasycznych odsłon. Fani rozczarowani

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Mateusz Zdanowicz

Mateusz Zdanowicz

Senior Editor  |  matzdanowicz

Człowiek orkiestra i miłośnik gier niezależnych. Mateusz zajmuje się przygotowywaniem recenzji, artykułów oraz poradników. Wspiera również dział informacyjny.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami