Fallout 76 - klan Arystokracji tylko dla płacących abonament. Członkowie nazywają innych "wieśniakami"

Niewinne żarty czy coś więcej?

Wprowadzona przez Bethesdę płatna subskrypcja Fallout 1st podzieliła graczy Fallout 76 na dwa obozy. Niedawno powstały klan Apokaliptycznej Arystokracji zrzesza subskrybentów usługi. Członkowie nazywają zwykłych użytkowników „wieśniakami”.

Założyciel grupy - VectorZarak - twierdzi, że zrzeszenie jest jedynie żartem, a jego członkowie tylko wczuwają się w postacie klasy wyższej. W momencie powstania stowarzyszenia twórca nie miał nawet aktywnej subskrypcji 1st.

1
Trudno wyłapać granicę między żartem a głoszeniem pewnej idei. Źródło: Polygon

Część użytkowników uważa jednak, że zachowanie Arystokratów nie jest udawane. Tym bardziej że klan regularnie publikuje memy wyśmiewające „prostaków” bez abonamentu. Powyższy napis nad automatami z przedmiotami głosi np., że „wieśniaki” płacą więcej.

Aktualnie grupa ma ponad trzystu członków. Założyciel twierdzi, że Apokaliptyczna Arystokracja to bezpieczna przystań dla opłacających abonament, ponieważ tacy gracze spotykali się z toksycznym zachowaniem. Tutaj mogą w spokoju dyskutować między sobą o Fallout 1st.

VectorZarak zapewnia, że klan nie patrzy na innych z pogardą, a jest satyrą elit oraz osób, które twierdzą, że w Fallout 76 jest wojna klas. Niektóre wypowiedzi członków nie przypominają jednak żartów lub co najmniej sugerują mocne wczucie się Arystokratów w rolę.

2
Popatrzcie na tych biedaków, którzy chcą dołączyć do naszego serwera - jeden z memów Arystokracji. Źródło: Polygon

Zapytany o powód dołączenia do grupy, jeden z użytkowników tłumaczy: „Dołączamy, bo jesteśmy lepsi od innych”.

„Mamy po prostu większą klasę i bogactwo od zwykłego motłochu. Na prywatnych serwerach zbieramy legendarne przedmioty i sprzedajemy mniej zamożnym z ogromnym zyskiem” - twierdzi inny Arystokrata.

„Zdecydowanie jesteśmy nadrzędni nad klasą wieśniaków i musieliśmy zebrać się razem, by trzymać ich z dala od naszych ogródków” - dodaje następny.

3
Bal musi być. Źródło: Polygon

Aktualnie członkowie skupiają się na rozmowach i robieniu zdjęć, ale w planach są przyjęcia z czerwonymi dywanami, wspólne polowania, pojedynki i wybudowanie „pałaców”.

Źródło: Polygon

Następnie: BioWare świętuje N7 Day skinami z Mass Effect w Anthem

Reklama

Skocz do komentarzy (3)

Autor

Przemysław Wańtuchowicz

Przemysław Wańtuchowicz

News & Content Editor  |  PrzemWan

Przemek nadzoruje nasz dział informacyjny oraz aktywnie wspiera inne sekcje serwisu. Jako dziecko marzył, by zawodowo rysować, żonglować lub grać na gitarze - dwie pierwsze czynności wychodzą mu całkiem nieźle.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (3)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami