Death Stranding - zasoby: metale, ceramika, kryształy chiralne, żywice - jak pozyskiwać

Skąd brać materiały do tworzenia przedmiotów i obiektów.

Ciągłe pozyskiwanie zasobów w Death Stranding jest bardzo ważne na każdym etapie rozgrywki. Początkowo materiały posłużą przede wszystkim do tworzenia przedmiotów codziennego użytku, takich jak asembler, drabiny czy zaczepy wspinaczkowe.

Oprócz tego zasoby służą także do wznoszenia obiektów różnego typu, a następnie także ich ulepszania - zarówno własnych jak i postawionych przez innych graczy. W późniejszych etapach gry, począwszy od trzeciego rozdziału, materiały pozwolą także na budowę dróg. Wówczas będzie ich potrzeba bardzo dużo.

Jak zbierać zasoby w Death Stranding

Pierwszym pomysłem - i oczywiście jak najbardziej logicznym - na pozyskiwanie materiałów jest oczywiście zbieranie ich w świecie gry. Takie zasoby, jak żywice, metale i ceramika mogą być porozrzucane po świecie gry, często w trudniej dostępnych miejscach.

075

Podróżując po świecie gry skanuj (za pomocą R1) cały czas teren i wypatruj pozostawionych zasobów (1). Oczywiście transportowanie ich pieszo będzie dość żmudne, jednak początkowo to jedyna opcja. Później, gdy otrzymasz dostęp do ulepszeń kombinezonu oraz pojazdów, będzie już znacznie łatwiej i zbieranie materiałów będzie efektywniejsze.

Zasoby będą co jakiś czas dostarczane automatycznie także do placówek i mniejszych obozowisk. Stanowią także nagrodę za pomyślnie zrealizowane misje. Im większy poziom więzi z daną placówką, tym więcej zasobów do wykorzystania. Możesz je dostarczać do placówek, a także pobierać z nich, gdy potrzebujesz je przetransportować, aby ulepszyć jakiś obiekt.

Materiały w obozach MUŁów

Znakomitym, choć znacznie niebezpieczniejszym sposobem na pozyskiwanie naprawdę dużych ilości zasobów, jest infiltrowanie obozów MUŁów, czyli wrogich kurierów. Zasoby należące do nich są zawsze oznaczone pomarańczowym kolorem (2).

076

Pamiętaj jednak, że nawet gdy unikniesz walki - co akurat w przypadku kradzieży ich zasobów wydaje się niemal niemożliwe - a zostaniesz wykryty, MUŁy ci nie odpuszczą i ruszą za tobą w pogoń. Pamiętaj, że we wrogich obozach często znajdziesz ciężarówki, którymi łatwiej będzie przywieźć odzyskany materiał.

Kryształy chiralne i inne

W grze występuje także „magiczny” rodzaj zasobów. To kryształy chiralne, które będziesz mógł pozyskiwać po ukończeniu zlecenia nr 7 i 8 głównego wątku fabularnego.

077

Kryształy chiralne (3) to złote minerały wystające z ziemi, głównie na terenach z opadami deszczu temporalnego oraz wynurzonych. Gdy przeskanujesz teren, rozpoznasz je dzięki niebieskim ikonom dłoni (4). W miarę możliwości zbieraj każdą możliwą ich ilość - są niezwykle ważne i cenne, a dodatkowo nie zajmują też miejsca w ekwipunku.

W grze występuje jeszcze kilka innych rodzajów zasobów, które pojawią się w późniejszych etapach gry. Będziemy je opisywać na innych stronach.

Następnie: Death Stranding - planowanie trasy, umieszczanie znaczników

Spis treści: Death Stranding - Poradnik, Solucja

Poprzednio: Death Stranding - skaner (odradek) terenu i ładunku, radar i kompas

Reklama

Powiązane materiały

Na stronie

Age of Empire 4 - Poradnik, Solucja

Jak grać, rozwijać bazę, wygrywać potyczki i przejść wszystkie misje.

Komentarze (0)

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami