Death Stranding - wynurzeni: jak omijać, skradanie i wstrzymywanie oddechu

Sposób na bezpieczeństwo.

Wynurzeni to największe zagrożenie w grze Death Stranding. Pierwszy raz bezpośredni kontakt z nimi zaliczysz już na początku gry, podczas zlecenia nr 3. Warto wiedzieć, że przez pierwsze godziny gry walka z wynurzonymi nie będzie możliwa.

Musisz więc nauczyć się omijać niebezpieczeństwo, co nawet przy posiadaniu broni przeciw wynurzonym, zawsze jest dobrym rozwiązaniem, nawet pod koniec głównego wątku fabularnego gry.

Moment pojawienia się wynurzonych w świecie gry jest bardzo prosty do zauważenia. Na krótką chwilę kamera przybliża się do bohatera, a znad ramienia wyłania się odradek, czyli skaner ze śmigłami (1).

029

Pamiętaj, że oprócz skanowania terenu (wciśnij R1, by wysłać impuls), odradek informuje cię także o zagrożeniu w mechaniczny sposób.

  • Zawsze wskazuje kierunek najbliższego wynurzonego.
  • Gdy jest niebieski i kręci się wolno, wynurzony znajduje się nawet do dziesięciu-kilkunastu metrów od gracza.
  • Gdy jest pomarańczowy i kręci się coraz szybciej, wynurzony jest tuż obok ciebie.

Oczywiście najlepiej jest wspierać się także wysyłanym impulsem, choć dobrze jest wtedy stać bez ruchu - wówczas ich widoczność jest dużo lepsza. Wynurzeni (2) unoszą się zwykle nieco nad ziemią i zmieniają położenie w nieznacznym stopniu.

030

Wstrzymywanie oddechu, skradanie się w Death Stranding

Połową sukcesu jest ciągłe skanowanie terenu, aby być na bieżąco z miejscem, gdzie znajduje się zagrożenie. Oczywiście należy bezwzględnie się skradać - w tryb cichszego poruszania się wchodzisz poprzez wciśnięcie kółka na padzie.

  • Nie zawsze ominięcie wynurzonego szerokim łukiem będzie możliwe.
  • Jeśli będziesz w sytuacji, w której musisz minąć go zaledwie o kilka metrów, na ten moment po prostu wstrzymaj oddech.
  • Zrobisz to wciskając i przytrzymując R1.
  • Pamiętaj jednak, że gdy niebieski pasek obok postaci spadnie do zera, potrzebne będzie zaczerpnięcie powietrza.

Warto więc mijać wynurzonych w krótszych, ale częstszych ratach, niż próbować zrobić to za jednym podejściem. Nie spiesz się, planuj i obserwuj miejsca, w których się znajdują.

Jeśli na ziemi nagle zauważysz czarne ślady dłoni, oznacza to, że zostałeś wykryty. Możesz wówczas starać się iść przed siebie, ale na wstrzymanym oddechu. Jeśli jednak zostaniesz schwytany, przede wszystkim zapomnij o ładunku, tylko przyj przed siebie i wciskaj ciągle kwadrat na padzie - w ten sposób zwiększasz szanse na wyrwanie się z niebezpieczeństwa. Jeśli ci się nie uda, zostaniesz przeniesiony w tryb repatriacji, który poznałeś podczas drugiego zlecenia.

Następnie: Death Stranding - generator: jak naładować motocykl (trajka), inne pojazdy i kombinezon

Spis treści: Death Stranding - Poradnik, Solucja

Poprzednio: Death Stranding - lajki: jak zdobywać i dawać, poziom więzi, czy warto się o nie starać

Reklama

Powiązane materiały

Na stronie

PS Plus: listopad 2021 - pełna oferta

Knockout City, Kingdom of Amalur: Re-Reckoning i inne.

Nowe gry w Amazon Prime za darmo - zobacz listę wszystkich gier

Rise of the Tomb Raider, Dragon Age: Inkwizycja i nie tylko.

Komentarze (0)

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami