Death Stranding - tworzenie przedmiotów, sprzętu i ekwipunek: zarządzanie

Crafting i zarządzenie przedmiotami.

Zarządzanie ekwipunkiem i tworzenie przedmiotów może wydawać się na początku zabawy z Death Stranding nieco skomplikowane. To jednak pozorny kłopot, do którego z czasem przyzwyczajamy się i wszystkie czynności wykonujemy naturalnie.

Zanim jednak to nastąpi, minie nieco godzin w grze. W tym miejscu podpowiadamy, jak łatwo tworzyć przedmioty oraz zarządzać ekwipunkiem.

Jak tworzyć przedmioty w Death Stranding

Samo wykonywanie przedmiotów w grze jest bardzo proste - będzie dostępne dość szybko po rozpoczęciu zabawy, ale nie od razu. Możliwość tę odblokujesz w momencie, gdy w placówkach i obozach będziesz mógł aktywować terminal (1), czyli wysuwającą się z podłogi budynku kolumnę.

080

Tym samym otworzysz menu terminala dostaw. Aby stworzyć przedmioty, wybierz opcję Stwórz sprzęt (2).

081

Tym samym wywołasz listę dostępnych przedmiotów (3) do stworzenia z podziałem na kategorię, pomiędzy którymi przeskakujesz za pomocą przycisków L1 i R1. Dostępny sprzęt jest zależny od tego, jak duży progres poczyniłeś w świecie gry oraz od miejsca, w którym się znajdujesz.

Pod każdą pozycją możesz także sprawdzić zasoby, które są potrzebne do wykonania jednej sztuki danego sprzętu. Jeśli nie wiesz czy stać cię na dany przedmiot, nieco niżej zauważysz liczbę dostępnych zasobów (4) w danej placówce. Podczas wybierania sprzętów do tworzenia czerwone liczby zamienią się w takie wartości, jaki koszt musisz ponieść przy produkcji.

Po wybraniu potrzebnych sprzętów i ich sztuk, zatwierdzamy wszystko przytrzymując chwilę przycisk X na padzie. Tym samym zostajemy przeniesieni do ekranu ekwipunku.

Zarządzanie ekwipunkiem

Po stworzeniu sprzętu musisz go umieścić przy sobie lub w pojeździe. Druga opcja dostępna będzie jednak dopiero po jakimś czasie. Możesz umieścić gdzieś wszystkie przedmioty automatycznie (przytrzymując X) lub wybrać z listy stworzonych (wybieraj każdą pozycję przez jednorazowe wciśnięcie kwadratu), a następnie krótkim wciśnięciem X.

Tym samym będziesz mógł umieścić wybrane przedmioty w danym miejscu lub pojeździe. W obu przypadkach zauważysz jednak listę możliwych opcji rozmieszczenia ładunku (5). Nieważne, czy przymocujesz przedmioty do kombinezonu, czy powiesisz na zaczepie, na końcu zawsze warto przytrzymać trójkąt, aby automatycznie i optymalnie rozmieścić sprzęt na ciele Sama.

Zabierając przedmioty ze sobą, już na etapie zarządzania ekwipunkiem, warto zwracać uwagę na masę i maksymalne obciążenie (6) bohatera. Dobrym zwyczajem jest noszenie maksymalnie 60-70 procent największego udźwigu.

082

Na powyższym przykładzie możesz także zobaczyć przykład zaznaczenia wybranych przedmiotów (7) za pomocą kwadratu na padzie. Gdy obok (na przykład na platformie parkingowej w placówce) znajduje się także pojazd, możesz wcisnąć krótko X, by wywołać menu przenoszenia ładunku (8) - z listy możesz wybrać pojazd, ale pamiętaj, że każdy ma także swoje ograniczenia w przewożeniu ładunku.

Następnie: Death Stranding - drabina: jak używać, wspinanie się, pomosty

Spis treści: Death Stranding - Poradnik, Solucja

Poprzednio: Death Stranding - utrzymywanie i łapanie równowagi, jak nie upaść: wiatr i zbocza

Reklama

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami