Death Stranding - ŁD (Łącznikowe Dziecko, ełdek): uspokajanie, sprawdzanie stanu

Do czego służy dziecko w kapsule.

Zagadkowe dziecko w kapsule przytwierdzonej do głównego bohatera, to nic innego, jak łącznik pomiędzy światem ludzi i wynurzonych. Dzięki integracji ełdeka (ŁD) z odradkiem, czyli skanerem, możesz wykrywać i zauważać wynurzonych.

Łącznikowe Dziecko, bo właśnie tak jest rozwijany skrót ŁD w grze, przez większość czasu znajduje się tuż obok ciebie. Kapsuły nie można zdjąć, zresztą nie ma takiej potrzeby. W zasadzie jedyną rzeczą, o którą trzeba dbać w przypadku dziecka, jest jego dobre samopoczucie. Negatywnie na jego stan wpływają:

  • walka z użyciem broni palnej
  • długotrwałe zanurzanie w wodzie
  • upadki spowodowane utratą równowagi
  • pojmanie przez porzuconych
  • losowe czynniki fabularne

Jak uspokoić ŁD (ełdeka)

Jeżeli znajdujesz się w otwartym świecie gry, a twój ełdek potrzebuje uspokojenia, na początku przytrzymaj przycisk L1 na padzie. Następnie wciśnij krzyżak w dół, dzięki czemu sprawdzisz stan ŁD. Możesz przybliżyć widok (1) na kapsułę, wciskając prawy analog.

073

Oprócz tego możesz także przejść w tryb uspokajania ŁD (2) poprzez wciśnięcie kwadrata na padzie. W lewym dolnym rogu ekranu zauważysz także pasek stanu ŁD (3) - warto dbać o to, by możliwie zawsze był jak najwyższy.

Gdy już przejdziesz w tryb uspokajania dziecka, delikatnie machaj padem - dzięki funkcji żyroskopu sprawisz, że kapsuła zacznie się poruszać i tym samym uspokoisz małego towarzysza.

Sprawdzanie stanu ŁD w kwaterze

Stan ŁD możesz sprawdzić także w każdej kwaterze, czyli w głównych placówkach. Na pierwszy rzut oka nie przynosi to nic, oprócz losowych animacji, jednak od czasu do czasu zwiększysz tym samym więź z dzieckiem.

074

Dzięki temu skanowanie wynurzonych w świecie gry będzie znacznie efektywniejsze - warto więc poświęcić temu chwilę, poprzez wybranie opcji Sprawdź stan ŁD - spójrz na kapsułę (4), po czym wybierz wspomnianą opcję wciskając X na padzie.

Następnie: Death Stranding - walka wręcz: ciosy, uniki, podstawy

Spis treści: Death Stranding - Poradnik, Solucja

Poprzednio: Death Stranding - strażnica: skanowanie okolicy, ważne miejsca i obiekty

Reklama

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami