Death Stranding - generator: jak naładować motocykl (trajka), inne pojazdy i kombinezon

Porzucony jednoślad.

W świecie Death Stranding można używać pojazdów. Zanim jednak to nastąpi, będziesz musiał spędzić w grze co najmniej kilka godzin. Wszystkie samochody spotykane w placówkach są więc początkowo bezużyteczne.

Istnieje jednak szansa skorzystania z motocykla (jedna sztuka na cały świat gry!) nieco wcześniej, gdy w ramach głównego wątku fabularnego (w zleceniu nr 5) dotrzesz do lokacji o nazwie Stacja na zachód od Węzła Stołecznego.

Przy głównej części kompleksu zauważysz porzucony motocykl (1) (jego nazwa to trajka), którego jednak nie możesz użyć, gdyż jest rozładowany. Gra co prawda podpowiada, w jaki sposób naładować jego akumulator, ale nie jest to do końca jasne i łatwo taką informację przeoczyć.

032

Na początek musisz wytworzyć (za pomocą opcji Stwórz sprzęt w dowolnym terminalu) przedmiot o nazwie Asembler. To specjalna skrzynka narzędziowa, dzięki której możesz wznosić w świecie gry różnego typu konstrukcje o interesujących funkcjach.

Nas interesuje w tym momencie Generator (uwaga, jest dostępny dopiero po zakończeniu zlecenia nr 9!), który służy nie tylko do ładowania pojazdów, ale w późniejszym etapie gry także kombinezonów i ulepszeń postaci. Jeśli masz przy sobie co najmniej jeden Asembler, wybierz go z menu kołowego:

  1. przytrzymaj krzyżak na padzie w prawo;
  2. z menu wybierz Asembler (2)
  3. przytrzymaj krzyżak na padzie w dół;
  4. z menu wybierz Generator (3).
033

Teraz wystarczy, że przytrzymasz L2 i znajdziesz odpowiednie miejsce na postawienie wybranego obiektu. Zatwierdź wybór za pomocą R2, a budowa się rozpocznie i po kilkunastu sekundach zostanie zakończona.

Jeśli postawisz Generator w pobliżu wspomnianego na początku motocykla, zostanie naładowany. Możesz z niego skorzystać, o ile regularnie będziesz ładował sprzęt. Poziom rozładowania jest wskazany w lewym dolnym rogu ekranu, za pomocą niebieskiego paska (4).

034

Pamiętaj także, że Generator można wznieść tylko i wyłącznie w obrębie sieci chiralnej. Jeśli więc znajdujesz się w jakiejś nowej lokacji i zabraknie ci prądu, dalsza jazda nie będzie możliwa. Pojazd możesz także stracić w łatwy sposób, gdy wjedziesz bezpośrednio na teren wynurzonych. Wówczas jego odzyskanie - przynajmniej w początkowych fazach rozgrywki - będzie niemożliwe.

Znajdując się w promieniu działania Generatora możesz naładować wszystkie pojazdy i przedmioty wymagające zasilania. Nie kosztuje to nic dodatkowego i możesz to robić bez żadnych ograniczeń.

Następnie: Death Stranding - samochód w pionie po dachowaniu, stawianie na koła

Spis treści: Death Stranding - Poradnik, Solucja

Poprzednio: Death Stranding - wynurzeni: jak omijać, skradanie i wstrzymywanie oddechu

Reklama

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami