Death Stranding - drabina: jak używać, wspinanie się, pomosty

Jak skutecznie używać drabiny.

Drabina to podstawowe narzędzie w Death Stranding, zwłaszcza w pierwszych godzinach gry. Jest tania i warto mieć przed każdą podróżą 2-3 sztuki tego narzędzia. Aby wyprodukować drabinę, musisz oczywiście skorzystać z terminala (1) w niemal każdej placówce czy obozie.

004

Następnie w menu terminala dostaw wybieramy opcję stwórz sprzęt (2). Kolejne okno będzie zmieniać się wraz z postępami w grze, gdy zaczniesz odblokowywać więcej przedmiotów. Jednak od samego początku będzie tam dostępna drabina (3).

005

Znajdziesz ją w kategorii narzędzia (4). Nie warto produkować zbyt dużej liczby drabin, na każdą podróż wystarczą od dwóch do trzech.

Jak korzystać z drabiny w Death Stranding

Prawdopodobnie nie będzie żadnym zaskoczeniem fakt, że drabina w grze służy przede wszystkim do wspinania się w górach lub schodzenia z nich, jeśli wcześniej umieściliśmy ją w danym miejscu lub korzystamy z pozostawionej przez innego gracza.

Wywołaj menu kołowe narzędzi, przytrzymując krzyżak na padzie w prawą stronę i wybierając z menu drabinę (5).

006

Następnie przytrzymaj lewy trigger (L2), aby przygotować przedmiot do postawienia lub położenia. Jeśli drabina podświetli się na niebiesko (6), jej ustawienie w wybranym miejscu jest możliwe. Jeśli na czerwono, nie można tego zrobić w wybranym miejscu. Zaakceptuj ustawienie drabiny poprzez wciśnięcie R2.

Musisz pamiętać, że nie każde miejsce oferuje możliwość ustawienia drabiny. Najczęściej jest to niemożliwe w wysokich pasmach górskich. Drabina nie sprawdzi się również w szerokich korytach rzeki, o czym wspominamy poniżej.

Drabina i rzeki

Drabinę można wykorzystać też przy rzekach i strumieniach. Jeśli długość przedmiotu jest wystarczająca, aby sięgnąć drugiego brzegu, możemy stworzyć prowizoryczną kładkę, po której suchą stopą przejdziemy na drugą stronę.

007

Czasami drabina nie musi sięgać kompletnie drugiego brzegu. Jeśli kończy się nawet na metr przed, ale nurt jest już tam nieduży, w zupełności wystarczy. Czasami może być też oparta na kamieniu wystającym z wody.

Na drabinę nad wodą zawsze wchodzimy ostrożnie, nigdy nie wbiegamy. W ten sposób postać lekko przyklei się do przedmiotu i nie wpadnie do wody.

Każdą drabinę warto pozostawić za sobą. Jeśli jej nie złożyć, może przydać ci się w późniejszych etapach gry lub skorzysta z niej inny gracz, tym samym zwiększając szanse na lajki od niego.

Następnie: Death Stranding - zaczep wspinaczkowy, lina: używanie w górach

Spis treści: Death Stranding - Poradnik, Solucja

Poprzednio: Death Stranding - tworzenie przedmiotów, sprzętu i ekwipunek: zarządzanie

Reklama

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami