Death Stranding - deszcz: opad temporalny, niszczenie przedmiotów, spray naprawczy

Jak dbać o przesyłki i przedmioty.

W świecie gry Death Stranding deszcz pojawia się bardzo regularnie. Jest szkodliwy w bezpośrednim zetknięciu ze skórą, dlatego gdy tylko zaczyna padać, Sam automatycznie zakłada kaptur swojego kombinezonu.

Szkodliwość deszczu dotyczy także przesyłek, które dźwigamy na plecach. Jeśli chcesz tego uniknąć lub po prostu ograniczyć, warto jest mieć zawsze przy sobie spray naprawczy. Dostęp do projektu tego przedmiotu otrzymasz po zakończeniu zlecenia nr 8.

051

Jeśli chcesz użyć sprayu na paczkach, najpierw musisz je rozładować, czyli umieścić na ziemi. Pamiętaj także, że spray można stosować przed opadami deszczu - wówczas przesyłki będą bardziej odporne, także na uszkodzenia mechanicze.

Jak unikać deszczu w Death Stranding

Najważniejszą odpowiedzią na to pytanie jest fakt, że deszczu nie da się unikać zawsze. Prawdę mówiąc większość czasu spędzisz właśnie podróżując podczas opadów. Realizacja większości zleceń ma jednak takie założenia, że dopuszczalny jest pewien stopień uszkodzenia paczek.

Zupełnie inaczej wygląda sytuacja wówczas, gdy nasze paczki są już znacznie uszkodzone i zaczyna padać. Początkowo można w zasadzie ratować się jedynie przeczekaniem deszczu w jakiejś jaskini, jak choćby na poniższym obrazku.

052

Nie zawsze jest to jednak możliwe, a takich jaskiń wbrew pozorom nie ma zbyt dużo w świecie gry. W pewnym momencie odblokujesz także możliwość wykonania specjalnej budowli z daszkiem, dzięki asemblerowi. Zanim jednak to nastąpi, spędzisz w grze wiele godzin.

Nie zapominaj także, że jeśli przed tobą długa droga, a zacznie padać, możesz także odwiedzać odblokowane wcześniej placówki i obozowiska - w każdym z nich znajdziesz jakieś zadaszenie, pod którym można przeczekać opad.

Następnie: Death Stranding - asembler: skrzynka pocztowa - dostawy, ładunki, szafka

Spis treści: Death Stranding - Poradnik, Solucja

Poprzednio: Death Stranding - planowanie trasy, umieszczanie znaczników

Reklama

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami