Steam pozwoli grać w "chmurze" - sugeruje strona dla deweloperów

Rozgrywka przez internet.

W źródle strony internetowej narzędzi Steamworks dla deweloperów i wydawców odnaleziono informację, sugerującą, że Valve pracuje nad usługą grania w tak zwanej „chmurze”.

W kodzie wspomnianej witryny zauważono wzmianki o Steam Cloud Gaming. Nowe linijki związane są najprawdopodobniej z opcją, która umożliwia danym partnerom wyrażenie zainteresowania tajemniczym projektem.

Sama nazwa usługi odnosi się oczywiście do grania w „chmurze”, gdzie poszczególne produkcje są uruchamiane nie na lokalnym sprzęcie, a zewnętrznych serwerach. Następnie treści przesyłane są w czasie rzeczywistym przez internet do urządzenia użytkownika.

Warto zaznaczyć, że do doniesień należy podchodzić z dystansem, ponieważ informacja o Steam Cloud Gaming w kodzie strony internetowej dla deweloperów nie oznacza jeszcze, że Valve rzeczywiście pracuje nad podobnym rozwiązaniem.

steam_cloud
Fragment kodu źródłowego strony Steamworks

Niewykluczone jednak, że firma chce rywalizować z Microsoftem i Google. Oba koncerny przygotowują obecnie własne platformy do grania w „chmurze” - odpowiednio xCloud i Stadia. Druga z usług w USA zadebiutuje 19 listopada.

Źródło: PC GamesN

Reklama

Skocz do komentarzy (1)

Autor

Piotr Bicki

Piotr Bicki

Senior News Writer  |  Pirlond

Piotrek zajmuje się głównie tekstami informacyjnymi. Miłośnik kilku popularnych serii gier oraz wielbiciel superbohaterów i fantastyki.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (1)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami