Projektant Wiedźmina 3 i Cyberpunk 2077 dyrektorem kreatywnym Diablo 4 - obiecuje "przyziemną" fabułę

Historię skupioną na zwykłych ludziach.

W styczniu bieżącego roku Sebastian Stępień, który współtworzył Wiedźmina 3 i Cyberpunk 2077, przeszedł z CD Projekt Red do Blizzard Entertainment. Teraz okazuje się, że pracuje nad zapowiedzianym w weekend Diablo 4.

Deweloper jest dyrektorem kreatywnym projektu, co oznacza, że piastuje identyczne stanowisko, jak w polskim zespole zajmującym się futurystycznym RPG. Wziął nawet udział w tegorocznym BlizzConie, gdzie wypowiedział się o roli opowieści w powstającej grze.

- Chcemy przedstawić bardziej przyziemną fabułę niż w Diablo 3, a najlepszym sposobem na to jest zaoferowanie graczom możliwości odkrywania historii zwykłych ludzi - przekonuje. Podczas zabawy natrafimy na ponad setkę wiosek, w których poznamy losy i problemy ich mieszkańców.

diablo_4_mrok
W Diablo 4 będzie dominował mrok

- Tym razem więc nie chodzi o wielkich herosów, politykę, królów, czy inne motywy znane z tak zwanego high fantasy, a o osoby pokroju Wirta z pierwszej części lub Mariusa z Diablo 2 - dodaje Stępień.

Bardziej „przyziemna” fabuła jest - obok mroku - kolejnym ukłonem w kierunku drugiej odsłony cyklu. Deweloper podkreślił, że twórcom zależy na odtworzeniu „bardzo specyficznej atmosfery” ze wspomnianej produkcji.

Nacisk, jaki Stępień kładzie na scenariusz, nie jest zaskoczeniem. W CD Projekt Red był nie tylko dyrektorem kreatywnym Cyberpunk 2077, ale też nadzorował ekipę odpowiedzialną za kwestie fabularne, a w przeszłości był głównym projektantem historii w serii Wiedźmin.

Diablo 4 zmierza na PC, PS4 i Xbox One. Data premiery nie jest jednak znana, a Blizzard zaznacza, że produkcja nie ukaże się zbyt szybko - nawet jak na standardy studia.

Źródło: Wccftech

Następnie: Steam pozwoli grać w "chmurze" - sugeruje strona dla deweloperów

Reklama

Skocz do komentarzy (1)

Autor

Piotr Bicki

Piotr Bicki

Senior News Writer  |  Pirlond

Piotrek zajmuje się głównie tekstami informacyjnymi. Miłośnik kilku popularnych serii gier oraz wielbiciel superbohaterów i fantastyki.

Powiązane materiały

Na stronie

PS Plus: listopad 2021 - pełna oferta

Knockout City, Kingdom of Amalur: Re-Reckoning i inne.

Nowe gry w Amazon Prime za darmo - zobacz listę wszystkich gier

Rise of the Tomb Raider, Dragon Age: Inkwizycja i nie tylko.

Komentarze (1)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami