Projektant Wiedźmina 3 i Cyberpunk 2077 dyrektorem kreatywnym Diablo 4 - obiecuje "przyziemną" fabułę

Historię skupioną na zwykłych ludziach.

W styczniu bieżącego roku Sebastian Stępień, który współtworzył Wiedźmina 3 i Cyberpunk 2077, przeszedł z CD Projekt Red do Blizzard Entertainment. Teraz okazuje się, że pracuje nad zapowiedzianym w weekend Diablo 4.

Deweloper jest dyrektorem kreatywnym projektu, co oznacza, że piastuje identyczne stanowisko, jak w polskim zespole zajmującym się futurystycznym RPG. Wziął nawet udział w tegorocznym BlizzConie, gdzie wypowiedział się o roli opowieści w powstającej grze.

- Chcemy przedstawić bardziej przyziemną fabułę niż w Diablo 3, a najlepszym sposobem na to jest zaoferowanie graczom możliwości odkrywania historii zwykłych ludzi - przekonuje. Podczas zabawy natrafimy na ponad setkę wiosek, w których poznamy losy i problemy ich mieszkańców.

diablo_4_mrok
W Diablo 4 będzie dominował mrok

- Tym razem więc nie chodzi o wielkich herosów, politykę, królów, czy inne motywy znane z tak zwanego high fantasy, a o osoby pokroju Wirta z pierwszej części lub Mariusa z Diablo 2 - dodaje Stępień.

Bardziej „przyziemna” fabuła jest - obok mroku - kolejnym ukłonem w kierunku drugiej odsłony cyklu. Deweloper podkreślił, że twórcom zależy na odtworzeniu „bardzo specyficznej atmosfery” ze wspomnianej produkcji.

Nacisk, jaki Stępień kładzie na scenariusz, nie jest zaskoczeniem. W CD Projekt Red był nie tylko dyrektorem kreatywnym Cyberpunk 2077, ale też nadzorował ekipę odpowiedzialną za kwestie fabularne, a w przeszłości był głównym projektantem historii w serii Wiedźmin.

Diablo 4 zmierza na PC, PS4 i Xbox One. Data premiery nie jest jednak znana, a Blizzard zaznacza, że produkcja nie ukaże się zbyt szybko - nawet jak na standardy studia.

Źródło: Wccftech

Następnie: Steam pozwoli grać w "chmurze" - sugeruje strona dla deweloperów

Reklama

Skocz do komentarzy (1)

Autor

Piotr Bicki

Piotr Bicki

Senior News Writer

Piotrek zajmuje się głównie tekstami informacyjnymi. Miłośnik kilku popularnych serii gier oraz wielbiciel superbohaterów i fantastyki.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (1)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami