Blizzard chce zaoferować cross-play w Diablo 4

Walka ze złem połączy platformy?

Diablo 4 może zaoferować rozgrywkę międzyplatformową. Taką informacją podzielił się przedstawiciel firmy Blizzard w rozmowie z dziennikarzem brytyjskiego magazynu Telegraph.

- Cross-play jest dla nas bardzo ekscytującym systemem - powiedział Allen Adham, producent wykonawczy gry. - Są pewne techniczne szczegóły, z którymi trzeba sobie poradzić, ale naszym celem jest wprowadzenie rozgrywki cross-play.

diablo_iv_screen_3
Diablo 4 ma być bardziej mroczne od części trzeciej

Nowa odsłona serii została ujawniona na targach Blizzcon. Gracze trafią do bardziej otwartego świata, w którym różne lokacje będą połączone. W miastach oraz ich okolicach spotkamy też innych użytkowników. Rozgrywka offline nie będzie możliwa.

Twórcy szykują szereg różnych aktywności dla grup - chociażby strefy PvP czy też walki nawet kilkunastu osób z wielkim bossem, który może pojawić się w określonym miejscu (na wzór World Bossów z World of Warcraft).

Warto dodać, że misje fabularne i podziemia będą już odcinać nas od obcych graczy, by atmosfera skupiała się bardziej na odosobnieniu i pozwoliła lepiej doświadczać mrocznej atmosfery.

Nie wiadomo jeszcze, kiedy Diablo 4 się ukaże. Blizzard wyraźnie zasugerował, że na premierę poczekamy jeszcze długo.

Gra ma trafić na PC i konsole.

Źródło: Telegraph

Następnie: Ninja uważa, że streamerzy powinni być traktowani inaczej niż pozostali gracze

Reklama

Skocz do komentarzy (1)

Autor

Mateusz Zdanowicz

Mateusz Zdanowicz

Senior Editor  |  matzdanowicz

Człowiek orkiestra i miłośnik gier niezależnych. Mateusz zajmuje się przygotowywaniem recenzji, artykułów oraz poradników. Wspiera również dział informacyjny.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (1)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami