Valve pracuje nad goglami rozszerzonej rzeczywistości dla Apple?

Sprzęt ma zadebiutować za rok.

Apple nawiązało współpracę z firmą Valve w celu produkcji gogli rzeczywistości rozszerzonej. Urządzenie ma zadebiutować w drugiej połowie 2020 roku - informują dziennikarze DigiTimes.

Wśród fanów producenta iPhone'ów i analityków nieoficjalne doniesienia o headsecie AR (augmented reality, czyli rozszerzona rzeczywistość) krążą już niemal od 2 lat za sprawą dokumentów patentowych Apple.

aplepae
Apple opatentowało już prototypy związane z AR

Początkowo sprzęt miał zadebiutować wcześniej, jednak firma postanowiła zmienić podwykonawcę urządzenia i postawić właśnie na Valve - producentów chociażby wydanego niedawno sprzętu Valve Index to wirtualnej rzeczywistości.

Szef Apple, Tim Cook, wierzy podobno, że technologia AR ma większy potencjał i można lepiej wykorzystać ją w codziennym życiu niż VR. Gogle rozszerzonej rzeczywistości pozwalałyby widzieć nieistniejące obiekty i elementy otoczenia w prawdziwym świecie.

Istnieją już gry i aplikacje korzystające z technologii AR - to chociażby Minecraft Earth, w którym budowle z Minecrafta możemy dostrzec obok siebie, gdzie tylko zechcemy.

Gogle AR od Apple mają być wspierane przez iPhone'a, który posłuży jako jednostka obliczeniowa oraz zaoferuje kilka dodatkowych funkcji niezbędnych do korzystania z urządzenia.

Źródło: DigiTimes

Następnie: Call of Duty: Modern Warfare otrzyma 23 dodatkowe tryby i 38 nowych map - sugerują pliki gry

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Mateusz Zdanowicz

Mateusz Zdanowicz

Senior Editor  |  matzdanowicz

Człowiek orkiestra i miłośnik gier niezależnych. Mateusz zajmuje się przygotowywaniem recenzji, artykułów oraz poradników. Wspiera również dział informacyjny.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami