Red Dead Redemption 2 - tryb fotograficzny: jak włączyć, obsługa, gdzie znaleźć zdjęcia

Wszystkie funkcje i sterowanie.

Tryb fotograficzny to funkcja, której doczekała się dopiero wersja Red Dead Redemption 2 na PC. Opcja jest niedostępna na konsolach, posiadacze wydań na PS4 i Xbox One mogą jedynie korzystać z ograniczonych możliwości aparatu.

Klasyczny aparat jest też dostępny na PC, ale tryb fotograficzny oferuje więcej swobody. W tym poradniku podpowiemy ci, jak włączyć tryb, jak go obsługiwać oraz gdzie można znaleźć wykonane fotografie.

Na tej stronie:

Jak włączyć tryb fotograficzny w Red Dead Redemption 2, kiedy można robić zdjęcia

Aby aktywować tryb fotograficzny, po prostu naciśnij F6 na klawiaturze. Możesz to zrobić bezpośrednio w trakcie rozgrywki lub w menu pauzy.

W tym miejscu przyda się mała porada: pamiętaj, że od momentu naciśnięcia przycisku do faktycznego zatrzymania ujęcia mija trochę czasu. To mniej niż sekunda, ale musisz wziąć to pod uwagę, jeżeli planujesz idealne zdjęcie w trakcie ruchu.

W trybie fotograficznym po prawej stronie zobaczysz szereg funkcji, a dokładniej zakładkę podstawową. Żeby przejść do zakładki zaawansowanej, naciśnij Tab. Tutaj wybierzesz między innymi naświetlenie i rozmycie.

Red_Dead_Redemption_II_Screenshot_2019.11.06___15.22.46.32

Dostęp do trybu fotograficznego uzyskujesz zaraz po tym, jak możesz sterować Arthurem w prologu. Trybu możesz używać właściwie w każdym momencie gry, nawet w przerywnikach filmowych. Wtedy jednak kamera jest zablokowana w stałej pozycji i nie możesz nią ruszać.

Funkcje i sterowanie

Sterowanie kamerą w trybie fotograficznym nie należy do najłatwiejszych czynności, ale z grubsza przypomina rozwiązania znane z innych gier.

Red_Dead_Redemption_II_Screenshot_2019.11.05___19.50.00.52

Oto lista funkcji i przypisane klawisze:

 • Kamera orbitująca/swobodna - V
 • Przybliżenie - [ ]
 • Reset - R
 • Obiektyw - Z/X
 • Obrót - Q/E
 • Podstawowa/zaawansowana zakładka - TAB
 • Odległość ogniskowa - strzałka w górę i w dół
 • Siła rozmycia - Page Up i Page Down
 • Naświetlenie - J/K
 • Zablokuj naświetlene - L
 • Ukryj interfejs - H
 • Obejrzyj zdjęcia - G
 • Zapisz zdjęcie - Lewy przycisk myszy
 • Wyjdź - ESC

Dodawanie filtrów, naklejek i tekstu

Jeżeli zrobiłeś już zdjęcie, udaj się do menu Social Club lub naciśnij G, aby przenieść się do albumu.

Teraz kliknij na wybraną fotografię i wybierz opcję Edytuj. Przeniesiesz się na ekran, gdzie możesz dodawać naklejki, logo Rockstar, własny tekst, a także znaczniki lokalizacji.

red_dead_redemption_2_photo_mode_place_stickers

Aby dodać filtry, naciśnij strzałkę w lewo lub w prawo. Intensywność zmienisz strzałką w górę i w dół. Łącznie masz do wyboru aż 38 filtrów.

red_dead_redemption_2_photo_mode_filters

Lokalizacja zapisu zdjęć

Aby dostać się do albumu, wejdź w menu pauzy, naciskając ESC, a potem przejdź do zakładki Social Club. Teraz wystarczy, że klikniesz na ikonę aparatu w lewym górnym rogu.

red_dead_redemption_2_photo_mode_saved

Tam zobaczysz wszystkie zdjęcia, które do tej pory zrobiłeś. Do albumu możesz też wejść, naciskając G w trybie fotograficznym.

Spis treści: Red Dead Redemption 2 - Poradnik, Solucja

Poprzednio: Red Dead Redemption 2 - aparat, jak robić zdjęcia i portrety

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Przemysław Wańtuchowicz

Przemysław Wańtuchowicz

News & Content Editor  |  PrzemWan

Przemek na początku przygotowywał u nas materiały wideo, a obecnie odpowiedzialny jest m.in. za dział informacyjny. Jako dziecko marzył, by zawodowo rysować, żonglować lub grać na gitarze - dwie pierwsze czynności wychodzą mu całkiem nieźle.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami