Kojima Productions zajmie się w przyszłości tworzeniem filmów

Założyciel studia o ewolucji gier.

Hideo Kojima poinformował, że jego studio zajmie się w bliżej nieokreślonej przyszłości produkcją filmów. Wypowiedział się też na temat ewolucji gier wideo dzięki streamingowi.

- W przyszłości Kojima Productions zacznie robić filmy - powiedział deweloper w reportażu BBC. - Jeśli potrafisz robić dobrze jedną rzecz, to coś innego też uda ci się zrobić dobrze.

- Myślę, że w przeciągu kilku lat gry mocno przejdą w stronę streamingu - dodał Kojima. - Wtedy filmy i gry będą odbierane w ten sam sposób, będzie można się nimi cieszyć na iPadzie, iPhonie czy innym ekranie w dowolnym miejscu i czasie.

- Wtedy właśnie media te będą musiały rywalizować w jednej przestrzeni.

Producent zastanawia się, jakie zmiany wymusi na producentach gier przejście do streamingu, a sam chce być jednym z pierwszych, którzy podejmą się wyzwania wprowadzania takich innowacji.

226121
Kojima jest fanem kina i ma przyjaciół w branży filmowej - w Death Stranding wystąpił między innymi reżyser Guillermo del Toro

Death Stranding, jak zaznaczył Kojima, nie miało być tylko grą stawiającą na innowacje. Ważne było zaproponowanie też tradycyjnych elementów rozgrywki, których gracze mogą oczekiwać.

Pierwsze dzieło Kojima Productions debiutuje 8 listopada na PS4, a latem 2020 roku na PC.

Następnie: Horizon Zero Dawn 2 powstaje - sugeruje oferta pracy w Guerrilla Games

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Mateusz Zdanowicz

Mateusz Zdanowicz

Senior Editor  |  matzdanowicz

Człowiek orkiestra i miłośnik gier niezależnych. Mateusz zajmuje się przygotowywaniem recenzji, artykułów oraz poradników. Wspiera również dział informacyjny.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami