Dragon Age ma już dziesięć lat. Pełnoprawna zapowiedź czwartej części na początku grudnia?

Sugestywny wpis na Twitterze.

Dragon Age: Początek zadebiutowało 3 listopada 2009 roku, więc wczoraj minęła dziesiąta rocznica serii. Firma BioWare szykuje się do świętowania i zaprasza graczy na specjalne wydarzenie, które odbędzie się 4 grudnia. Wpis sugeruje, że możemy wtedy zobaczyć pełnoprawną zapowiedź Dragon Age 4.

Mówiąc o tym dniu, deweloperzy użyli określenia „Dragon 4ge Day”. Może być to wskazówka, a być może chodzi jedynie o czwarty dzień miesiąca. Warto nadmienić, że miłośnicy Mass Effect również mają swoje nieoficjalne święto. N7 Day odbywa się 7 listopada.

Pierwszy teaser Dragon Age 4, potwierdzający, że prace nad grą postępują, otrzymaliśmy niecały rok temu, w grudniu - podczas gali The Game Awards 2018. Od tamtej pory nie opublikowano żadnych informacji ani materiałów.

BioWare ma za sobą trudny okres. Dwie ostatnie gry studia - Mass Effect: Andromeda i Anthem - nie spełniły pokładanych w nich oczekiwań. W ostatnich latach od zespołu odeszło też wielu ważnych deweloperów.

Według nieoficjalnych doniesień, prace nad Dragon Age 4 zresetowano, by wspomóc zespół odpowiedzialny za wspomnianą strzelankę z egzopancerzami. Niewykluczone, że projekt wciąż jest na wczesnym etapie rozwoju. Wiemy też na pewno, że gra nie zadebiutuje przed kwietniem 2022 roku - to informacja z raportu finansowego Electronic Arts.

Reklama

Skocz do komentarzy (1)

Autor

Przemysław Wańtuchowicz

Przemysław Wańtuchowicz

News & Content Editor  |  PrzemWan

Przemek nadzoruje nasz dział informacyjny oraz aktywnie wspiera inne sekcje serwisu. Jako dziecko marzył, by zawodowo rysować, żonglować lub grać na gitarze - dwie pierwsze czynności wychodzą mu całkiem nieźle.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (1)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami