The Outer Worlds - poziom trudności Supernowa: najważniejsze informacje i wskazówki

Jak grać i na co zwracać uwagę na najtrudniejszym poziomie trudności.

W The Outer Worlds dostępne są cztery poziomy trudności. Trzy standardowe, czyli łatwy (Wycieczka), normalny i trudny (Wysoki), oraz czwarty, który - oprócz tego, że jest najtrudniejszy ze wszystkich - to wyróżnia się dodatkowymi niedogodnościami, które będą nam towarzyszyły podczas rozgrywki.

Supernowa przypomina tryb Przeżycia z czwartej części Fallouta, gdyż główny bohater musi cyklicznie spać, jeść i pić, by przetrwać, a zapis stanu gry odbywa się tylko w wyznaczonych miejscach.

Kluczowe informacje dotyczące poziomu trudności Supernowa:

 • Jest to najtrudniejszy ze wszystkich trybów, ponieważ przeciwnicy zadają większe obrażenia i mają więcej punktów życia.
 • Należy dbać o podstawowe potrzeby fizjologiczne głównego bohatera - musi jeść, pić oraz spać, by przeżyć. Należy jeść i pić co kilka godzin, by utrzymać maksymalną sprawność. Jeśli głód będzie postępować, obniży to siłę, urok i percepcję, aż w końcu doprowadzi do śmierci. W przypadku pragnienia, obniżą się statystyki: zręczności, inteligencji i percepcji.
 • Spać można tylko na swoim statku - Zawodny. Sen jest bardzo ważny; należy spać raz dziennie. W przypadku zmęczenia, statystyki bohatera (siła, inteligencja, temperament) ulegną obniżeniu.
 • Okaleczenia ciała i kończyn można wyleczyć tylko podczas snu.
 • Kompan może zginąć nieodwracalnie i wówczas nie będzie mógł dłużej nam towarzyszyć.
 • Szybka podróż jest bardzo ograniczona. Można przenieść się jedynie na własny statek.
 • Automatyczny zapis stanu gry jest bardzo ograniczony, a zapisywać ręcznie można wyłącznie na swoim statku.
 • Jeśli w trakcie gry zmienimy poziom trudności, będzie to decyzja nieodwracalna, nie będzie można bowiem wrócić do trybu Supernowa.
111

Poniżej zamieściliśmy najważniejsze porady i wskazówki dotyczące rozgrywki na poziomie Supernowa:

 • Staraj się unikać walki, a wszelkie problemy i konflikty rozwiązuj za pomocą rozmowy lub w inny sposób (nie poprzez walkę).
 • Postaw na umiejętność walki bronią dystansową. W ten sposób o wiele łatwiej się bronić. Walka wręcz jest trudniejsza i bardziej ryzykowna.
 • Zawsze dbaj o jak najlepszy sprzęt - pancerz, którzy ma najwyższy współczynnik obrony i broń, która zada największe obrażenia. Nie oszczędzaj na majsterkowaniu przy stole warsztatowym, by podbić statystyki noszonego wyposażenia.
 • Na początku gry, w Szmaragdowej Dolieni, jak najszybciej postaraj się, żeby dołączyli do ciebie towarzysze, czyli Parvati i Max. Parvati można zaprosić do załogi podczas pierwszego zadania: Obcy w obcy kraju, a Maxa po wykonaniu misji: Podręcznik ilustrowany.
 • Towarzysze są nieocenioną pomocą w walce, ale musisz pamiętać, że mogą nieodwracalnie zginąć. Dlatego dbaj o nich. Wyposaż ich w najlepszy sprzęt i ustaw ich zachowanie na defensywne i nie pozwól im walczyć bronią białą. W ten sposób zminimalizujesz ryzyko straty kompanów na stałe.
 • Podczas walk staraj się nie narażać na ataki wrogów. Szukaj osłon. Wychylaj się wtedy, gdy chcesz oddać strzał. Warto również odczekać, by napełnił się wskaźnik takstycznego spowolnia czasu. TSC jest bardzo przydatną mechaniką podczas prowadzenia ostrzału z dystansu.

Następnie: The Outer Worlds - tworzenie postaci

Spis treści: The Outer Worlds - Poradnik, Solucja

Poprzednio: The Outer Worlds - sterowanie na PS4, Xbox One i PC

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Marcin Dolata

Marcin Dolata

Senior Guide Writer

Marcin zajmuje się w Eurogamer.pl tworzeniem poradników. Pierwsze gry uruchamiał spod DOS-a na monochromatycznym monitorze. Świetnie bawi się grając zarówno na PC, jak i konsoli.

Powiązane materiały

Na stronie

Xbox szykuje linię lakierów do paznokci

Zakup odblokuje DLC w grach.

The Pedestrian - Poradnik, Solucja

Opis zasad i przejścia gry, wszystkie plansze.

Elex 2 - wymagania na PC

Minimalne i rekomendowane.

Escape From Tarkov wkrótce z obsługą DLSS

Razem z dziewięcioma innymi grami.

Komentarze (0)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami