Red Dead Redemption 2 na PC z nowym trybem fotograficznym, ale bez ray tracingu

Niejasna jest kwestia modów.

Niedawno wybrani dziennikarze mieli okazję przetestować Red Dead Redemption 2 na PC. Okazuje się, że wersja komputerowa zaoferuje nowy tryb fotograficzny - znacznie bardziej rozbudowany niż na konsolach.

Na PS4 i Xbox One można robić zdjęcia, ale w nieco ograniczony sposób. Do zapisywania ujęć służy stary, XIX-wieczny aparat, który zachowuje się realistycznie, co oznacza, że gracz nie może zmienić jego położenia.

rdr2_pc_nowosci
Wersja PC zaoferuje szereg usprawnień względem konsolowych

Na PC opcje są znacznie bardziej rozbudowane. Tryb fotograficzny (dostępny tylko w kampanii) pozwoli zmienić lokalizację obiektywu - swobodnie lub w pobliżu głównego bohatera. Do tego funkcje przybliżenia obrazu i wybrania różnych przysłon.

Pojawi się też możliwość skupienia aparatu na położonych w oddali obiektach i rozmycie elementów z pierwszego planu, przy czym nasilenie tego ostatniego dostosujemy. Ponadto zmniejszymy lub zwiększymy stopień ekspozycji oraz zmodyfikujemy kontrast.

Na zdjęcia nałożymy również liczne filtry, w tym inspirowane ferrotypią i dagerotypią - technikami fotograficznymi z epoki Dzikiego Zachodu. Gotowe prace zapiszemy w galerii w usłudze Social Club, gdzie będzie można je dodatkowo ozdobić naklejkami lub tekstem.

Na PC zabraknie jednak obsługi ray tracingu. Na implementację techniki śledzenia promieni w czasie rzeczywistym wskazywały opublikowane niedawno przez Nvidię screeny z logotypem RTX, ale firma wyjaśniła, że znaczek symbolizuje jedynie karty GeForce z serii RTX 20.

Zobacz: Red Dead Redemption 2 - Poradnik, Solucja

Niejasna jest zaś kwestia modów, które są popularne w GTA 5. W rozmowie z IGN przedstawiciele Rockstara stwierdzili, że choć studio uwielbia zaangażowanie i kreatywność fanów, zespołowi zależy na zachowaniu „integralności” w sieciowym module Red Dead Online.

Red Dead Redemption 2 w wersji PC ukaże się 5 listopada w Rockstar Games Launcher i Epic Games Store, a w grudniu pojawi się na Steamie.

Źródło: IGN

Następnie: Na BlizzConie protesty w sprawie Hongkongu. Blizzard przeprasza za swoje zachowanie

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Piotr Bicki

Piotr Bicki

Senior News Writer

Piotrek zajmuje się głównie tekstami informacyjnymi. Miłośnik kilku popularnych serii gier oraz wielbiciel superbohaterów i fantastyki.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami