Diablo Immortal w zwiastunie z rozgrywką - walka z potworami na telefonie i tablecie

Prezentacja nowości.

Na BlizzConie ujawniono Diablo 4, ale nie zapomniano także o mobilnej odsłonie cyklu, która wywołała wiele kontrowersji na ubiegłorocznym konwencie. Blizzard opublikował zwiastun z fragmentami rozgrywki.

Akcję gry osadzono pomiędzy wydarzeniami z drugiej i trzeciej części serii, gdy mieszkańcy Sanktuarium próbują odbudować swoją krainę po inwazji Baala. Pojawia się jednak kolejne zagrożenie, chcące przejąć szczątki Kamienia Świata.

Zwiastun prezentuje nowości, których część mogą przetestować uczestnicy BlizzConu. Mowa między innymi o kolejnej klasie postaci - atakującym na dystans łowcy demonów. Do tego lokacje będące częścią otwartego świata: miasteczko Wortham i okolice Cmentarza Popielisk.

Inną przedstawioną innowacją są superzdolności, czyli wzmocnione wersje podstawowych ataków, ładowane przez używanie bazowych mocy i zapewniające „nieprawdopodobną siłę, zręczność lub nieokiełznaną moc magiczną”. Do tego system ekwipunku i przedmioty legendarne, które wpłyną na działanie umiejętności.

diablo_immortal_gameplay
Superzdolności wzmocnią bazowe ataki

Tytuł zaoferuje sześć klas postaci - poza łowcą demonów też barbarzyńcę, krzyżowca, mnicha, nekromantę i czarownika. Twórcy opisują projekt jako grę akcji z gatunku MMO, więc większy nacisk położą na zabawę sieciową. Nie zabraknie elementów charakterystycznych dla serii.

Diablo Immortal zmierza urządzenia z systemami iOS i Android, ale data premiery nie jest znana - autorzy chcą „osiągnąć poziom jakości właściwy dla produkcji Blizzarda”, co wymaga czasu. Deweloperzy nie podjęli też jeszcze decyzji o modelu biznesowym i nie wiadomo, czy otrzymamy pozycję płatną czy Free to Play.

Źródło: Blizzard

Następnie: Diablo 4 nie zadebiutuje szybko - nawet jak na standardy Blizzarda

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Piotr Bicki

Piotr Bicki

Senior News Writer  |  Pirlond

Piotrek zajmuje się głównie tekstami informacyjnymi. Miłośnik kilku popularnych serii gier oraz wielbiciel superbohaterów i fantastyki.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami