Diablo 4 zapowiedziane. Powrót do mrocznych korzeni serii i strefy PvP

Ujawniono gameplay.

Diablo 4 zostało oficjalnie zapowiedziane. Gra zmierza na PC, PS4 i Xbox One. Na ceremonii otwarcia BlizzConu zaprezentowano zwiastun z fragmentami rozgrywki oraz trailer CGI.

Twórcy podkreślają, że stawiają na mroczny, ponury klimat, zbliżając się do estetyki Diablo 2. Potwierdzono obecność trzech klas - to barbarzyńca, czarodziejka oraz druid. W grze znajdą się jeszcze dwie profesje.

Więcej szczegółów zostanie ujawnionych na specjalnym panelu dyskusyjnym, ale zwiastuny sugerują przede wszystkim większy, bardziej otwarty świat, który będziemy mogli przemierzać na wierzchowcach.

Główny producent wspomniał też, że w miastach spotkamy innych graczy, więc struktura gry może przypominać współdzielony z innymi świat w Path of Exile. Pojawią się też strefy PvP do walk między graczami.

Nie ujawniono jeszcze daty premiery czwartej części Diablo. Uczestnicy BlizzConu mogą jednak przetestować demo wczesnej wersji gry. Fabuła, zgodnie z przeciekami, skupi się na powrocie do Sanktuarium demonicznej Lilith - córki Mefisto.

Reklama

Skocz do komentarzy (3)

Autor

Mateusz Zdanowicz

Mateusz Zdanowicz

Senior Editor  |  matzdanowicz

Człowiek orkiestra i miłośnik gier niezależnych. Mateusz zajmuje się przygotowywaniem recenzji, artykułów oraz poradników. Wspiera również dział informacyjny.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (3)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami