Call of Duty: Modern Warfare - W niewoli: więzienie, przesłuchanie, Azadeh, ucieczka

Misja główna, w której wcielamy się w Farah.

Misja fabularna w Call of Duty: Modern Warfare, która aktywuje się po ukończeniu zadania głównego o nazwie Jaskinia Wilka. Gra przeniesie się do wydarzeń sprzed 10 lat, kiedy Farah i Hadir odsiadywali wyrok w rosyjskim więzieniu.

105

Po uzyskaniu kontroli nad bohaterką podejdź do wyjścia z celi i porozmawiaj z bratem. Po chwili pojawi się opcja zabrania klucza (1). Skorzystaj z niej, dzięki czemu dziewczyna wejdzie w posiadanie wykradzionego przedmiotu.

106

Następnie w celi pojawi się Barkow. Udaj się wtedy do narożnika celi i nie odwracaj się do wroga, aż do wydania rozkazu, że można to zrobić. Kiedy zapropnuje picie spróbuj wziąć manierkę, a po kolejnej scence wyjdź na korytarz, przejdź do pokoju obok i usiądź na krześle (2).

107

Po chwili rozpocznie się przesłuchanie. Wybór pierwszych odpowiedzi nie ma większego znaczenia. „Rozmowa" będzie przerywana torturą polegającą na zalewaniu twarzy bohaterki wodą z kanistra (3). Aby uniknąć zadławienia należy obracać twarzą w taki sposób, żeby nie dostawała się do niej woda i branie głębokiego wdechu (4).

108

Kluczową rolę w trakcie przesłuchania stanowi moment, kiedy Barkow przyprowadzi kobietę o imieniu Azadeh (5). W wyniku dalszych poczynań dziewczyna może zginąć lub zostać uratowana. Jeśli chcesz, aby przeżyła, musisz w trakcie następnego podtapiania nie stracić przytomności (zaliczyć minigrę) i przyznać się, że jesteś Karim. Niezaliczenie gry lub wybór innych opcji spowodują, że Azadeh zginie.

109

Po powrocie do celi spróbuj podnieść miskę z jedzeniem, którą Barkow wyrzuci. Po rozmowie na temat klucza (odpowiedzi nie mają wyboru) oraz próbie uduszenia przez generała rozpocznie się atak, a Rosjanin ucieknie. Poluzuj kajdanki, podnieś łyżkę z ziemi z prawej i wyważ nią kratkę (6) z lewej.

110

Następnie usuń kolejną kratkę i podnieś z ziemi kamień. Wyceluj go w czerwony przycisk na ścianie (7) i oddaj rzut, co spowoduje otworzenie pobliskich cel. Wyjdź na korytarz i skieruj się w prawo.

111

Dojdź do miejsca przesłuchania i podnieś drewniany stołek, który podstaw pod okienkiem (8) z lewej strony. Wejdź na nie i przejdź do sąsiedniego pomieszczenia. Połóż się i zacznij iść przed siebie pod kratką.

112

Wyjdziesz w toalecie. Poczekaj, aż wartownik ominie bohaterkę, po czym zaatakuj go (9) od tyłu. Podnieś pistolet, udaj się w lewo i zastrzel kolejnego wroga na schodach. Udaj się na górę i przejdź przez drzwi.

113

Wciśnij czerwony przycisk, aby uwolnić znajome. Następnie udaj się do szafy (10) z lewej i skorzystaj z klucza od Hadira, dzięki czemu wejdziecie w posiadanie broni automatycznej. Podnieś karabin, zastrzel wartownika, który wejdzie przez drzwi i ruszaj przed siebie.

114

Przedzieraj się przez kolejne pomieszczenia, eliminując nadbiegających wrogów. Kiedy dotrzesz na zewnątrz uważaj na snajpera (11) w oddali. Przemieszczaj się przy pomocy wślizgów między kolejnymi osłonami i eliminuj nadchodzących wrogów. Po dotarciu do budynku ze snajperem wejdź do środka i zastrzel go.

115

Przejdź przez drzwi z lewej. Po scence do Farah dołączy oddział sojuszniczych żołnierzy, za którymi wyrusz. Rozpraw się z kilkoma przeciwnikami, po czym pozwól wysadzić drzwi. Kontynuuj, aż dotrzesz do kolejnych drzwi (12), które otwórz wraz z Pricem. W ten sposób uratujesz Hadira i jego kompanów.

Następnie: Call of Duty: Modern Warfare - Dawni towarzysze: Rzeźnik, pościg, przesłuchanie

Spis treści: Call of Duty: Modern Warfare - Poradnik, Solucja

Poprzednio: Call of Duty: Modern Warfare - Jaskinia Wilka: szturm na dom, kopalnie, bomba

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

O autorze

Michał Basta

Michał Basta

Guide Writer

Michał pracuje głównie nad poradnikami, ale od czasu do czasu wspiera zespół także innymi tekstami i materiałami. Prywatnie kolekcjoner książek, filmów i planszówek.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami