Call of Duty: Modern Warfare - W niewoli: więzienie, przesłuchanie, Azadeh, ucieczka

Misja główna, w której wcielamy się w Farah.

Misja fabularna w Call of Duty: Modern Warfare, która aktywuje się po ukończeniu zadania głównego o nazwie Jaskinia Wilka. Gra przeniesie się do wydarzeń sprzed 10 lat, kiedy Farah i Hadir odsiadywali wyrok w rosyjskim więzieniu.

105

Po uzyskaniu kontroli nad bohaterką podejdź do wyjścia z celi i porozmawiaj z bratem. Po chwili pojawi się opcja zabrania klucza (1). Skorzystaj z niej, dzięki czemu dziewczyna wejdzie w posiadanie wykradzionego przedmiotu.

106

Następnie w celi pojawi się Barkow. Udaj się wtedy do narożnika celi i nie odwracaj się do wroga, aż do wydania rozkazu, że można to zrobić. Kiedy zapropnuje picie spróbuj wziąć manierkę, a po kolejnej scence wyjdź na korytarz, przejdź do pokoju obok i usiądź na krześle (2).

107

Po chwili rozpocznie się przesłuchanie. Wybór pierwszych odpowiedzi nie ma większego znaczenia. „Rozmowa" będzie przerywana torturą polegającą na zalewaniu twarzy bohaterki wodą z kanistra (3). Aby uniknąć zadławienia należy obracać twarzą w taki sposób, żeby nie dostawała się do niej woda i branie głębokiego wdechu (4).

108

Kluczową rolę w trakcie przesłuchania stanowi moment, kiedy Barkow przyprowadzi kobietę o imieniu Azadeh (5). W wyniku dalszych poczynań dziewczyna może zginąć lub zostać uratowana. Jeśli chcesz, aby przeżyła, musisz w trakcie następnego podtapiania nie stracić przytomności (zaliczyć minigrę) i przyznać się, że jesteś Karim. Niezaliczenie gry lub wybór innych opcji spowodują, że Azadeh zginie.

109

Po powrocie do celi spróbuj podnieść miskę z jedzeniem, którą Barkow wyrzuci. Po rozmowie na temat klucza (odpowiedzi nie mają wyboru) oraz próbie uduszenia przez generała rozpocznie się atak, a Rosjanin ucieknie. Poluzuj kajdanki, podnieś łyżkę z ziemi z prawej i wyważ nią kratkę (6) z lewej.

110

Następnie usuń kolejną kratkę i podnieś z ziemi kamień. Wyceluj go w czerwony przycisk na ścianie (7) i oddaj rzut, co spowoduje otworzenie pobliskich cel. Wyjdź na korytarz i skieruj się w prawo.

111

Dojdź do miejsca przesłuchania i podnieś drewniany stołek, który podstaw pod okienkiem (8) z lewej strony. Wejdź na nie i przejdź do sąsiedniego pomieszczenia. Połóż się i zacznij iść przed siebie pod kratką.

112

Wyjdziesz w toalecie. Poczekaj, aż wartownik ominie bohaterkę, po czym zaatakuj go (9) od tyłu. Podnieś pistolet, udaj się w lewo i zastrzel kolejnego wroga na schodach. Udaj się na górę i przejdź przez drzwi.

113

Wciśnij czerwony przycisk, aby uwolnić znajome. Następnie udaj się do szafy (10) z lewej i skorzystaj z klucza od Hadira, dzięki czemu wejdziecie w posiadanie broni automatycznej. Podnieś karabin, zastrzel wartownika, który wejdzie przez drzwi i ruszaj przed siebie.

114

Przedzieraj się przez kolejne pomieszczenia, eliminując nadbiegających wrogów. Kiedy dotrzesz na zewnątrz uważaj na snajpera (11) w oddali. Przemieszczaj się przy pomocy wślizgów między kolejnymi osłonami i eliminuj nadchodzących wrogów. Po dotarciu do budynku ze snajperem wejdź do środka i zastrzel go.

115

Przejdź przez drzwi z lewej. Po scence do Farah dołączy oddział sojuszniczych żołnierzy, za którymi wyrusz. Rozpraw się z kilkoma przeciwnikami, po czym pozwól wysadzić drzwi. Kontynuuj, aż dotrzesz do kolejnych drzwi (12), które otwórz wraz z Pricem. W ten sposób uratujesz Hadira i jego kompanów.

Następnie: Call of Duty: Modern Warfare - Dawni towarzysze: Rzeźnik, pościg, przesłuchanie

Spis treści: Call of Duty: Modern Warfare - Poradnik, Solucja

Poprzednio: Call of Duty: Modern Warfare - Jaskinia Wilka: szturm na dom, kopalnie, bomba

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Michał Basta

Michał Basta

Senior Guide Writer

Michał pracuje głównie nad poradnikami, ale od czasu do czasu wspiera zespół także innymi tekstami i materiałami. Prywatnie kolekcjoner książek, filmów i planszówek.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami