Diablo 4 będzie mroczne i w stylu drugiej części - sugerują nieoficjalne informacje

Co najmniej trzy klasy postaci i większe lokacje.

Diablo 4 to mroczna produkcja, która w dużym stopniu nawiązuje do drugiej odsłony cyklu studia Blizzard - sugerują nieoficjalne informacje.

Źródłem doniesień jest użytkownik forum Reddit o pseudonimie PracticalBrush12. Co ciekawe, wpis internauty udostępnił na Twitterze analityk Daniel Ahmad z Niko Partners i administrator Resetery, twierdząc, że ujawnione szczegóły pokrywają się z tym, co sam słyszał o projekcie.

Twórcy zrezygnowali rzekomo z jasnych kolorów - Diablo 4 będzie podobno „mroczne, szorstkie i obrzydliwe”. Jeśli wierzyć informacjom, krew powinna wyglądać naturalniej i nie przypominać „rozpryskanego dżemu”.

Plansze są ponoć większe niż w poprzednich częściach - użytkownik nie jest pewny, ale nie wyklucza, że mapy mogą mieć otwartą konstrukcję. Wśród lokacji pojawią się pustynie, jaskinie, krypty, bagna, torfowiska i dotknięte plagą miasta, a wszystkie ozdobią pozostawione zwłoki.

W planach jest podobno opcja korzystania z koni i innych wierzchowców. PracticalBrush12 twierdzi, że produkcja może zaoferować możliwość wchodzenia w interakcje z otoczeniem, by na przykład wspinać się po ścianach.

diablo_3_4
Nowa część nie będzie podobno tak kolorowa jak Diablo 3

W grze znajdą się rzekomo co najmniej trzy klasy postaci: posługujący się ogniem, lodem i błyskawicami mag, walczący mieczami, maczugami, toporami i kopnięciami barbarzyńca oraz potrafiący zamienić się w niedźwiedzia i wilkołaka druid.

Pojawi się ponoć tryb kooperacji dla maksymalnie czterech osób, a niewykluczone, że od dnia premiery tytuł pozwoli toczyć starcia między graczami. Internauta uważa, że projekt jest „mrugnięciem okiem” do fanów Diablo 2. Z drugiej części cyklu zaczerpnięto niektóre zdolności, ekran wyboru postaci przy ognisku i wspomnianą mroczną stylistykę.

diablo_2_wybor
Z Diablo 2 zaczerpnięto ponoć nawet ekran wyboru postaci

Według PracticalBrush12, główną antagonistką jest Lilith. Obecność w grze córki Mephisto potwierdził ujawniony niedawno artbook, zawierający grafiki pochodzące ze wszystkich czterech odsłon serii.

Diablo 4 nie zostało na razie oficjalnie zapowiedziane, więc do doniesień należy podchodzić z dystansem. Istnieje jednak duże prawdopodobieństwo, że Blizzard zaprezentuje produkcję na startujących jutro targach BlizzCon.

Źródło: Reddit

Następnie: Wojna na Pacyfiku w Batttlefield 5 już dostępna. Jutro startuje darmowy weekend

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Piotr Bicki

Piotr Bicki

Senior News Writer

Piotrek zajmuje się głównie tekstami informacyjnymi. Miłośnik kilku popularnych serii gier oraz wielbiciel superbohaterów i fantastyki.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami