Nowy Battlefield najwcześniej w 2021 roku, już na PS5 i Xbox Scarlett

Wydawca skupia się na poprzedniej części i Apex Legends.

Nowa odsłona serii Battlefield jest w produkcji, ale zadebiutuje dopiero w 2022 roku fiskalnym, czyli już na nowej generacji konsol - poinformowało Electronic Arts podczas konferencji z inwestorami.

Oznacza to okres pomiędzy 1 kwietnia 2021 roku a 31 marca 2022 roku, a więc najwcześniej kilka miesięcy po debiucie PlayStation 5 i Xbox Scarlett. Wydawca tłumaczy decyzję chęcią wykorzystania większej mocy sprzętu.

- Battlefield zawsze wyznaczał nowe standardy, zarówno pod względem warstwy graficznej, jak i rozgrywki, również wieloosobowej - powiedział Andrew Wilson, szef EA. - Stało się dla nas jasne, że premiera na nowej generacji oznacza ogromne możliwości innowacji, ale poza tym chcemy rozwijać aktualną bazę użytkowników.

Przed premierą kolejnej odsłony serii, EA zamierza skupić się na sukcesywnym rozwijaniu Battlefield 5, a w szczególności na Apex Legends. Wydawca chce między innymi przenieść strzelankę battle royale na urządzenia mobilne.

bat2
Mimo silnej konkurencji, Apex Legends radzi sobie bardzo dobrze

Nie przekazano żadnych informacji, które mogłyby sugerować czas i miejsce akcji kolejnego Battlefielda. Według nieoficjalnych doniesień, które pojawiają się już od kilku lat, może być to Bad Company 3 w okresie wojny wietnamskiej.

Źródło: Twinfinite

Następnie: EA "podwaja inwestycję" w gry-usługi, które angażują na dłużej

Reklama

Skocz do komentarzy (1)

Autor

Przemysław Wańtuchowicz

Przemysław Wańtuchowicz

News & Content Editor  |  PrzemWan

Przemek nadzoruje nasz dział informacyjny oraz aktywnie wspiera inne sekcje serwisu. Jako dziecko marzył, by zawodowo rysować, żonglować lub grać na gitarze - dwie pierwsze czynności wychodzą mu całkiem nieźle.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (1)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami