Dragon Age 4 najwcześniej w kwietniu 2022 roku

W planach też nowa gra Star Wars.

W trakcie spotkania z inwestorami przedstawiciele EA poinformowali, że nowa odsłona Dragon Age „najprawdopodobniej” ukaże się po odległym roku fiskalnym, kończącym się 31 marca 2022 roku.

To oznacza, że na produkcję studia BioWare poczekamy jeszcze co najmniej ponad dwa lata - premiera odbędzie najwcześniej w kwietniu 2022 roku.

Informację przekazał dyrektor finansowy koncernu, Blake Jorgensen. Nie ujawnił dodatkowych szczegółów, ponieważ EA zazwyczaj nie przedstawia dalekosiężnych planów. Firma chciała jednak zapewnić, że prace nad projektem nadal trwają.

Tak odległa data premiery sugeruje, że Dragon Age 4 nie pojawi się na konsolach obecnej generacji, a dopiero na PS5 i Xbox Scarlett, które trafią do sprzedaży w przyszłorocznym okresie świątecznym. Podobny los spotka nową odsłonę Battlefield.

Szczegóły na temat gry nie są znane. Kilka miesięcy temu opublikowano jedynie krótki zwiastun, którym studio BioWare chciało potwierdzić, że prace nad następną częścią serii fantasy rzeczywiście są prowadzone.

da_inkwizycja1
Ostatnią częścią serii jest Dragon Age: Inkwizycja z 2014 roku

To jednak nie wszystko, ponieważ jednocześnie ogłoszono, że w planach jest następna gra w uniwersum Star Wars. Tajemniczy projekt ukaże się w trakcie 2022 roku fiskalnego, a więc w okresie pomiędzy 1 kwietnia 2021 roku a 31 marca 2022 roku.

Najnowszą produkcją w świecie „Gwiezdnych wojen” jest Star Wars Jedi: Fallen Order. Tytuł od studia Respawn Entertainment zadebiutuje 15 listopada na PC, PS4 i Xbox One.

Źródło: GamingBolt

Następnie: Nowe promocje w PS Store

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Piotr Bicki

Piotr Bicki

Senior News Writer

Piotrek zajmuje się głównie tekstami informacyjnymi. Miłośnik kilku popularnych serii gier oraz wielbiciel superbohaterów i fantastyki.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami