Apex Legends na Steam nie będzie wymagało klienta Origin

Zapewniają twórcy.

Wczoraj poinformowano, że gry EA trafią na Steama. Jedną z produkcji jest Apex Legends, którego twórcy zapewniają, że użytkownicy platformy Valve uruchomią strzelankę bez używania Origina.

Wątpliwości pojawiły się po informacjach zamieszczonych na karcie katalogowej Star Wars Jedi: Fallen Order. Do uruchomienia tytułu w świecie „Gwiezdnych wojen” konieczne będzie pobranie i zainstalowanie - działającego w tle - klienta usługi Electronic Arts.

Na łamach forum Reddit przedstawiciel studia Respawn Entertainment o pseudonimie thezilch zapewnił jednak, że w przypadku Apex Legends sytuacja wygląda inaczej. Gra włączy się bezpośrednio na Steamie, bez uruchamiania Origina.

apex_legends_steam_battle
Apex Legends to gra typu battle royale

W następnej wiadomości deweloper wyjaśnił zaś, że sama produkcja nadal zaoferuje możliwość zalogowania na konto w usłudze EA. W ten sposób uzyskamy dostęp do wcześniejszych postępów w rozgrywce.

Co ciekawe, w innym wpisie na forum Reddit kolejny przedstawiciel EA odniósł się do kwestii wspomnianego Star Wars Jedi: Fallen Order. Okazuje się, że wymóg używania Origina jest rozwiązaniem tymczasowym, zastosowanym, by uprościć proces aktualizacji gry.

Zobacz: Apex Legends - poradnik i najlepsze porady

Natomiast podczas spotkania z inwestorami - towarzyszącego publikacji nowego raportu finansowego - poinformowano, że liczba zarejestrowanych użytkowników Apex Legends przekroczyła 70 milionów.

Wkrótce wynik może ulec podwyższeniu, właśnie dzięki debiutowi na Steamie, na który gra trafi w 2020 roku. Warto zaznaczyć, że w planach jest też specjalna wersja projektu dedykowana urządzeniom mobilnym, a sama strzelanka ma być rozwijana o kolejne treści.

Źródło: Reddit

Następnie: Dragon Age 4 najwcześniej w kwietniu 2022 roku

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Piotr Bicki

Piotr Bicki

Senior News Writer  |  Pirlond

Piotrek zajmuje się głównie tekstami informacyjnymi. Miłośnik kilku popularnych serii gier oraz wielbiciel superbohaterów i fantastyki.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami