Koniec handlu kluczami do skrzynek w CS:GO. Valve walczy z praniem brudnych pieniędzy

Nowe ograniczenia.

Twórcy CS:GO z Valve wprowadzili do strzelanki mechanizm, który blokuje możliwość handlowania kupionymi kluczami do otwierania skrzynek z losową zawartością.

Do tej pory użytkownicy mogli wymieniać się wspomnianymi przedmiotami lub sprzedawać je za pośrednictwem rynku Steama. Od teraz jednak pozostaną na stałe przypisane do konta pierwotnego właściciela.

Valve jest świadome, że decyzja może mieć negatywne skutki dla uczciwych graczy. Firma wyjaśnia jednak, że w ten sposób chce walczyć z oszustami, którzy jakiś czas temu zaczęli wykorzystywać handel kluczami do prania brudnych pieniędzy.

csgo_klucze_ban
W CS:GO walczą ze sobą dwie drużyny

Warto zaznaczyć, że blokada dotyczy jedynie przedmiotów otwierających skrzynki nabytych po wprowadzeniu modyfikacji. To oznacza, że kupione wcześniej nadal można spróbować odsprzedać.

Deweloperzy z Valve podkreślają jednocześnie, że dla większości użytkowników CS:GO nic się nie zmieni, ponieważ nadal mogą kupować klucze, by uzyskiwać dostęp do zawartości posiadanych lootboxów.

Wydane w 2012 roku CS:GO to jedna z najpopularniejszych strzelanek sieciowych na świecie, mocno związana z e-sportem. W grudniu ubiegłego roku produkcja przeszła na model Free to Play.

Źródło: Valve

Następnie: The Outer Worlds ukończone w pół godziny - wyczyn speedrunnera

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Piotr Bicki

Piotr Bicki

Senior News Writer  |  Pirlond

Piotrek zajmuje się głównie tekstami informacyjnymi. Miłośnik kilku popularnych serii gier oraz wielbiciel superbohaterów i fantastyki.

Powiązane materiały

Na stronie

Age of Empire 4 - Poradnik, Solucja

Jak grać, rozwijać bazę, wygrywać potyczki i przejść wszystkie misje.

Komentarze (0)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami