CS:GO - sztuczna inteligencja zbanowała 20 tysięcy graczy w sześć tygodni

Efekt współpracy FACEIT oraz Google.

Minerva - sztuczna inteligencja stworzona przez przedstawicieli FACEIT oraz Google - zbanowała ponad 20 tys. graczy za toksyczne zachowania w CS:GO na przestrzeni ostatnich sześciu tygodni.

SI rozpoczęła pracę już w sierpniu. Przeanalizowała miliony tekstów z komunikacji na czacie w grze, z czego 7 mln uznała za toksyczne. Wystosowała 90 tys. ostrzeżeń.

csacascassac

Projektanci zauważyli, że na serwerach, na których działała Minerva, poziom toksycznych wypowiedzi spadł aż o 20 procent. Twórcy zapowiadają, że mają już sposoby, by jeszcze lepiej wytrenować sztuczną inteligencję.

FACEIT to platforma do rozgrywek online - nie tylko w CS:GO. Organizowane są na niej między innymi niektóre esportowe turnieje. Przedstawiciele firmy współpracowali ze specjalistami od technologii chmury i uczenia maszynowego z Google.

miervaraa

Valve niedawno przeprowadzało inną akcję związaną z banowaniem graczy - najbardziej toksycznych użytkowników gry Dota 2 zablokowano do 2038 roku.

Źródło: PC Gamer

Następnie: Gry EA "prawie" wracają na Steama - wymagają Origina w tle

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Mateusz Zdanowicz

Mateusz Zdanowicz

Senior Editor  |  matzdanowicz

Człowiek orkiestra i miłośnik gier niezależnych. Mateusz zajmuje się przygotowywaniem recenzji, artykułów oraz poradników. Wspiera również dział informacyjny.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami