Wojna klas w Fallout 76 - gracze nękają abonentów płatnej subskrypcji

Lepiej nie kupować?

Fani Fallout 76 twierdzą, że część graczy uprzykrza zabawę osobom, które opłacają niedawno wprowadzony abonament Fallout 1st. To znak protestu wobec działań firmy Bethesda.

Użytkownicy, którzy nabyli subskrypcję, wyróżniają się w świecie gry specjalną ikoną i ekskluzywnymi przedmiotami kosmetycznymi, więc są bardzo łatwi do rozpoznania, a przez to padają ofiarami nękania.

f1
Takim skinem nie mogą się pochwalić zwykli użytkownicy

Z wpisów na forum Reddit wynika, że działania oprawców to zazwyczaj zorganizowane akcje całych grup graczy. Jeden z użytkowników wspomniał też, że został pobity przez siedem osób, gdy w towarzystwie użył emotikona dostępnego w Fallout 1st.

Subskrypcja to koszt 63 zł za miesiąc lub 499 zł za rok. Abonenci otrzymują szereg bonusów, co nie podoba się osobom, które twierdzą, że funkcje powinny być dostępne dla wszystkich użytkowników.

„Sprawiliśmy niemal, że Appalachia stała się lepszym miejscem, kiedy pracowaliśmy razem i odbudowywaliśmy naszą wirtualną społeczność. Teraz wszystko pogrążyło się w chaosie przez odmienne zdanie na temat tego, jak Fallout 76 powinien się rozwijać. To była tylko kwestia czasu, aż znowu zaczniemy ze sobą walczyć. Wojna nigdy się nie zmienia” - napisał forumowicz w odpowiedzi na wpis o nękaniu.

„Subskrypcja by mi nie przeszkadzała, gdyby nie była w tak obrzydliwy sposób wciskana na siłę. Za każdym razem, gdy otwieram menu, wyświetla mi się Surwiwalowy namiot, którego nie mam, a do tego logo Fallout 1st, co przypomina mi, że zapłaciłem pełną cenę za grę, ale nie dostałem wszystkiego” - stwierdził inny gracz.

Na koniec należy wspomnieć, że Fallout 76 oferuje mechanizmy zapobiegające nękaniu - przykładowo jeżeli gracz nie odpowie ogniem na ostrzał wrogiego użytkownika, to otrzymywane obrażenia będą niewielkie. Nietrudno sobie jednak wyobrazić, że jeżeli mamy do czynienia z masowymi atakami, takie działania przeszkadzają w zabawie.

Źródło: Reddit

Następnie: Call of Duty: Modern Warfare - PS4 kontra PS4 Pro. Analiza i porównanie Digital Foundry

Reklama

Skocz do komentarzy (3)

Autor

Przemysław Wańtuchowicz

Przemysław Wańtuchowicz

News & Content Editor  |  PrzemWan

Przemek nadzoruje nasz dział informacyjny oraz aktywnie wspiera inne sekcje serwisu. Jako dziecko marzył, by zawodowo rysować, żonglować lub grać na gitarze - dwie pierwsze czynności wychodzą mu całkiem nieźle.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (3)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami