Wiedźmin Netflixa może przebić sukces Gry o tron - twierdzi Andrzej Sapkowski

Autor wierzy w produkcję.

Andrzej Sapkowski wierzy w ogromny sukces serialu „Wiedźmin”, produkowanego przez platformę Netflix. Autor sagi i opowiadań o Białym Wilku oczekuje, że produkcja osiągnie co najmniej tak dobre wyniki, jak „Gra o tron”.

W wywiadzie dla włoskiego magazynu la Lettura Sapkowski stwierdził, że jest przekonany, że „Wiedźmin” powtórzy sukces serialu HBO, a ponadto ma duże szanse na pobicie ekranizacji „Pieśni lodu i ognia” - wynika z raportu serwisu Redanian Intelligence. Pisarz omówił też krótko swoje podejście do wspomnianej serii powieści.

wied1
Geralt wśród najpopularniejszych seriali na świecie?

- Doceniam pracę George'a R.R. Martina. Lubię jego serię, ale uważam, że te książki mają zbyt wielu bohaterów. Pewnego razu zapytałem go: „Ale czemu zabijasz te wszystkie postacie?”. „Ponieważ to lubię”, odparł. Nie wydaje mi się, żeby czytelnicy podzielali jego zdanie - opowiada Sapkowski.

Twórca Wiedźmina dodał też, że „każda literatura jest fantastyczna na swój własny sposób”, ponieważ tworzy coś, co nie istniało wcześniej - „nieważne, czy to opowieść o hobbitach czy miłości”.

Serial Netflixa skupi się na wydarzeniach z opowiadań Andrzeja Sapkowskiego. Zobaczymy chociażby Blaviken z „Mniejszego zła” czy starcie Geralta ze strzygą z opowiadania „Wiedźmin”. Premiera najprawdopodobniej w grudniu.

Źródło: Redanian Intelligence

Reklama

Skocz do komentarzy (7)

Autor

Przemysław Wańtuchowicz

Przemysław Wańtuchowicz

News & Content Editor  |  PrzemWan

Przemek nadzoruje nasz dział informacyjny oraz aktywnie wspiera inne sekcje serwisu. Jako dziecko marzył, by zawodowo rysować, żonglować lub grać na gitarze - dwie pierwsze czynności wychodzą mu całkiem nieźle.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (7)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami