Top 70: Najlepsze, darmowe gry na PC - Ranking 2019

Świetna zabawa bez wydawania pieniędzy.

Poniżej zestawienie najlepszych darmowych gier na PC w 2019 roku, choć znajdują się tu też tytuły starsze, ale wciąż warte uwagi. Listę podzieliliśmy na gatunki, a także na konkretne tytuły, które krótko omawiamy. Znajdziesz tu zarówno produkcje znane szerszej publiczności, jak i niezależne perełki.

Gier tych, tak zwanych F2P (ang. Free to Play), jest naprawdę wiele. Od klasycznych przygodówek i platformówek, przez wyścigi, strzelaniny i skradanki, kończąc na rozbudowanych RPG-ach, a to wszystko bez wydawania złotówki.

Staraliśmy się pomijać produkcje typu pay to win, a więc faworyzujące graczy płacących za ulepszenia czy dodatkową treść. Mikrotransakcje oczywiście się pojawiają, ale w każdym przypadku są opcjonalne.

Życzymy dobrej zabawy!

Jeśli nie chcesz tracić czasu, przejdź na następną stronę i poznaj pierwszą grę.

Darmowe gry - według gatunków

Naszą listę podzieliliśmy na szereg gatunków, co powinno ułatwić poszukiwania. Gdybyście mieli swoje propozycje darmowych gier, to śmiało piszcie o nich w komentarzach.

Darmowe strzelanki/FPS-y

fpsban

Zarówno trzecioosobowe strzelanki, jak i FPS-y, to jedne z najpopularniejszych gatunków gier na świecie. Testują nie tylko nasz refleks, ale też umiejętność taktycznego działania i dobrego rozeznania sytuacji. Tak się składa, że w ostatnich latach najbardziej popularne gry F2P skupiają się właśnie na strzelaniu. W zestawieniu znajdziesz też jednak mniej rozpoznawalne tytuły i coś dla fanów klasyków.

Darmowe gry zręcznościowe

zreban

Czasami po ciężkim dniu nie ma nic lepszego, jak odpalenie tytułu nie wymagającego od gracza zaangażowania psychicznego, tylko skupienia się na czystej i prostej zabawie. Poniższe pozycje umożliwiają szybkie zagłębienie się w świat gry i czerpania radości od pierwszych chwil po uruchomieniu aplikacji. Lista obejmuje zarówno zręcznościówki eksperymentalne, o absurdalnym poczuciu humoru, jak i pozycje umożliwiające prowadzenie rozgrywki samemu lub w kooperacji z innymi graczami.

Darmowe gry MMO

mmoban

Nie przepadasz za samotną rozgrywką i znacznie bardziej interesujesz się starciami sieciowymi, a ponadto uwielbiasz ogromne światy z gatunku fantasy lub sci-fi? W takim razie gry MMO są idealnym rozwiązaniem. Wśród przedstawionych propozycji znajdziesz zarówno produkcje opierające mechanikę na zdobywaniu punktów doświadczenia i rozwoju postaci, jak i tytuły rozgrywane podczas wielkich konfliktów, w których możesz wcielić się w postać czołgisty czy pilota.

Darmowe gry RPG

rpgban

Gry fabularne kojarzą się z rozbudowanymi produkcjami, zapewniającymi wiele godzin zabawy. Nie inaczej jest w przypadku naszego zestawienia, gdzie znajdziecie zarówno klasycznych przedstawicieli gatunku, jak i pozycje skupiające się na elementach przetrwania czy też tak zwane „rogaliki”, w których musimy przemierzać generowane losowo lokacje. Coś dla siebie znajdą też fani orientalnej odmiany gier fabularnych, czyli popularnego jRPG.

Darmowe gry strategiczne

straban

RTS-y oraz strategie turowe goszczą na konsolach i komputerach od wielu lat. W ostatnich latach oddały niestety nieco inicjatywę innym gatunkom, ale nadal można w sieci znaleźć darmowe pozycje, zapewniające wiele godzin dobrej zabawy. Często przyczyniają się do tego oddani fani poszczególnych serii, którzy poświęcając własny czas tworzą rozbudowane i wciągające projekty, nieodbiegające jakością wykonania od strategii tworzonych przez profesjonalne studia.

Darmowe gry przygodowe

przyban

Szukanie przedmiotów, rozmowy z napotkanymi osobami oraz używanie „wszystkiego na wszystkim” w momencie, gdy gdy mamy kłopot, to główne skojarzenia z hasłem „gra przygodowa”, jednak gatunek przeszedł w ostatnich latach spore zmiany. Oprócz klasycznych przygodówek istnieje sporo eksperymentów, wprowadzających zupełnie nowe, nietuzinkowe rozwiązania. Na liście coś dla siebie znajdą fani point'n'clicków, jak i amatorzy nietypowego podejścia do gatunku.

Darmowe gry wyścigowe

wysban

Jeśli lubisz ryk silników i adrenalinę wydzielającą się podczas dynamicznego pokonywania kolejnych kilometrów z coraz większą szybkością, to wśród poniższych propozycji na pewno znajdziesz coś dla siebie. Nie brakuje tu bowiem futurystycznych gier rozgrywanych w przyszłości, jak i słynnego, konsolowego hitu, który trafił w wersji darmowej na komputery osobiste.

Darmowe gry platformowe

plaban

Jeszcze kilkanaście lat temu platformówki były chyba najpopularniejszym gatunkiem niemal na każdym sprzęcie komputerowym czy konsolowym. Rozwój technologiczny i wprowadzenie grafiki trójwymiarowej mocno ograniczyły rozpoznawalność tego typu tytułów, chociaż nadal są dostępne do pobrania. Nasze zestawienie obejmuje zarówno klasyczne pozycje wydane wiele lat temu, które nadal dostarczają masę świetnej zabawy, jak i nowsze produkcje oferujące świeże rozwiązania i pomysły.

Darmowe gry logiczne

logban

Gry logiczne cieszą się sporą popularnością wśród autorów zajmujących się tworzeniem gier niezależnych. Bardziej niż oprawa graficzna liczy się w nich pomysł zaskakiwania graczy zagadkami i łamigłówkami zmuszającymi do wysilenia szarych komórek. Nie inaczej jest w przypadku zaproponowanych przez nas pozycji. Chociaż na pierwszy rzut oka zaprezentowane gry logiczne mogą wydawać się proste i prymitywne, to często wystarczy kilka minut, aby skutecznie wciągnąć nas w rozwiązywanie kolejnych zadań wymyślonych przez autorów.

Darmowe skradanki

skraban

Jeśli lubisz skryte działanie i niezauważone przemykanie za plecami strażników, to na pewno nie raz spotkałeś się z gatunkiem skradanek. Okazuje się, że oprócz głośnych pozycji pokroju Hitmana, spore pole do popisu mają również mniej znani producenci, a nawet studenci, którzy publikują swoje dzieła za darmo. Dzięki opisanym poniżej tytułom będziesz mógł wcielić się chociażby w złodzieja czy w młodzieńca próbującego wydostać się z miasta opanowanego przez wrogich żołnierzy. Produkcjami warto zainteresować się także ze względu na nowatorskie podejście do mechanizmów rozgrywki.

Reklama

Skocz do komentarzy (1)

Autor

Przemysław Wańtuchowicz

Przemysław Wańtuchowicz

News & Content Editor

Przemek na początku przygotowywał u nas materiały wideo, a obecnie odpowiedzialny jest m.in. za dział informacyjny. Jako dziecko marzył, by zawodowo rysować, żonglować lub grać na gitarze - dwie pierwsze czynności wychodzą mu całkiem nieźle.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (1)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami