Dreams może trafić na PC - wraz z grami stworzonymi w kreatorze

Twórcy planują 20-letni rozwój projektu.

Media Molecule chce udostępnić Dreams na PC, a także pozwolić użytkownikom eksportować gry stworzone w kreatorze nie tylko na PlayStation 4 - powiedział współzałożyciel studia, Kareem Ettouney.

- Odpowiedź brzmi „tak” - odparł deweloper, zapytany przez GamesIndustry o możliwość debiutu produkcji na komputerach. - Dreams musi jednak najpierw dotrzeć do wielu osób. Naszym celem jest, by Dreams trwało przez 20 lat, abyśmy dodawali nowe funkcje, rozszerzali doświadczenie i ulepszali je.

dreams1
Dreams daje użytkownikom pełną kontrolę nad projektem - baśniowy klimat nie jest wymogiem

Wspomniane rozbudowanie gry wiązałoby się według Ettouney'a ze stworzeniem wersji Pro. Decyzja o wydaniu takiej edycji „zależy od wielu czynników”.

Współzałożyciel Media Molecule twierdzi też, że w planach studia jest możliwość eksportowania projektów z Dreams jako osobnych gier - również nie tylko na PS4, a między innymi PC. W tym celu zespół musi znaleźć sposób, który pozwoli użytkownikom na łatwe ubieganie się o licencję komercyjną.

Aktualnie Dreams jest tytułem na wyłączność PS4 i wciąż znajduje się w programie wczesnego dostępu. To głównie rozbudowany kreator gier, ale tytuł zaoferuje też własną przygodę - na wzór LittleBigPlanet.

Źródło: GamesIndustry

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Przemysław Wańtuchowicz

Przemysław Wańtuchowicz

News & Content Editor  |  PrzemWan

Przemek nadzoruje nasz dział informacyjny oraz aktywnie wspiera inne sekcje serwisu. Jako dziecko marzył, by zawodowo rysować, żonglować lub grać na gitarze - dwie pierwsze czynności wychodzą mu całkiem nieźle.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami