GTA: San Andreas obchodzi 15. urodziny

Przygody CJ-a ukazały się w 2004 roku.

Dzisiaj mija 15 lat od premiery GTA: San Andreas - produkcji, która przez wielu fanów uważana jest za jedną z najlepszych odsłon gangsterskiego cyklu wykreowanego przez Rockstar Games.

Gra zadebiutowała 26 października 2004 roku wyłącznie na PlayStation 2. Kilka miesięcy później - w czerwcu 2005 roku - tytuł pojawił się zaś na dwóch kolejnych platformach sprzętowych, czyli PC oraz pierwszym Xboksie.

W następnych latach Rockstar Games wydało projekt na urządzeniach mobilnych z systemami iOS i Android. Deweloperzy przygotowali również wersje dedykowane nowszym konsolom, a więc X360, PS3 i PS4.

cjhed
CJ to jeden z najbardziej rozpoznawalnych bohaterów gier

Akcję osadzono na terenie stanu San Andreas, który składa się z trzech dużych miast - Fierro, Las Venturra i Los Santos. Gracze wcielają się w Carla Johnsona, który po powrocie w rodzinne strony dołącza do przestępczego półświatka.

Podobnie jak w pozostałych odsłonach cyklu, zabawa polega na wykonywaniu misji zlecanych przez zróżnicowane postacie. Istnieje jednak możliwość swobodnej eksploracji metropolii, by odkrywać umieszczone przez twórców sekrety lub siać zniszczenie i walczyć z policją.

Sama produkcja, choć ma już 15 lat, nadal cieszy się dużym zainteresowaniem. Niedawno jeden z fanów odkrył sztuczkę, która pozwoliła ukończyć grę w mniej niż 26 minut, a jakiś czas temu popularność zyskały memy z głównym bohaterem tytułu.

Warto zaznaczyć, że kilka tygodni temu Rockstar Games rozdawało za darmo GTA: San Andreas w wersji PC, więc każdy chętny mógł otrzymać własny egzemplarz i zapoznać się ze słynną odsłoną gangsterskiego cyklu.

Reklama

Skocz do komentarzy (2)

Autor

Piotr Bicki

Piotr Bicki

Senior News Writer  |  Pirlond

Piotrek zajmuje się głównie tekstami informacyjnymi. Miłośnik kilku popularnych serii gier oraz wielbiciel superbohaterów i fantastyki.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (2)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami