Ubisoft pozywa twórców płatnych oszustw do Rainbow Six Siege

Abonament na kody - tylko 300 zł miesięcznie.

Ubisoft pozwało do sądu holenderską firmę MizuSoft - producenta płatnych oszustw do Rainbow Six Siege. Francuski wydawca twierdzi, że twórcy kodów zarobili setki tysięcy dolarów.

Według Ubisoftu, firma hakerów sprzedaje specjalne aplikacje (działające jak trainery), które mogą podnieść obrażenia broni czy pokazać ukrytych przeciwników.

r6
Program pozwala dostrzegać ikony oznaczające oponentów

Co ciekawe, MizuSoft jest zarejestrowane na nieletniego - znanego tylko jako J.V.L. Z racji wieku, jego tożsamość nie może zostać upubliczniona. Treść pozwu wskazuje, że w całym procederze brała udział matka chłopaka.

Na oficjalnej stronie sprzedawców oszustw można przeczytać między innymi, że „priorytetem dla firmy jest zapewnienie niewykrywalności cheatów”. Kody można kupić w ramach subskrypcji - w cenie 77 dolarów (prawie 300 zł) za miesiąc.

Ubisoft miało wydać spore sumy pieniędzy na próby zneutralizowania nielegalnego oprogramowania - do tej pory bez skutku.

Warto dodać, że we wrześniu J.V.L. pojawił się w reportażu stacji BBC na temat cheatów i hakerów w grach online, gdzie nie ukrywał dumy ze swojego produktu.

Źródło: Polygon

Następnie: Twórcy FIFA 20 poprawią twarze piłkarzy Ajaxu Amsterdam

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Mateusz Zdanowicz

Mateusz Zdanowicz

Senior Editor  |  matzdanowicz

Człowiek orkiestra i miłośnik gier niezależnych. Mateusz zajmuje się przygotowywaniem recenzji, artykułów oraz poradników. Wspiera również dział informacyjny.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami