The Outer Worlds - tworzenie postaci

Dopasowanie bohatera do naszego stylu gry.

Ekran tworzenia postaci pojawi po rozpoczęciu nowej gry w The Outer Word i obejrzeniu filmu wprowadzającego do fabuły. Jest to bardzo ważna czynność, przy której należy poświęcić trochę czasu. Warto zastanowić się, jakiego bohatera chcemy stworzyć i w jakim kierunku chcemy go rozwijać.

Pewne elementy, które wybierzemy podczas tworzenia postaci, nie będziemy mogli zmienić w trakcie gry, a niektóre możemy rozwijać, zdobywając kolejne poziomy doświadczenia.

Najlepiej już na wstępie określić, czy nasz bohater będzie nastawiony na siłowe rozwiązywanie konfliktów, czy jednak wolimy rozstrzygać problemy rozmową i unikać ewentualnych pojedynków. Oczywiście nic nie stoi na przeszkodzie, aby zbudować uniwersalną postać, która, co prawda, nie będzie mistrzem w żadnej dziedzinie, ale dzięki temu częściej będziemy mogli skorzystać z alternatywnych rozwiązań.

001
  • Atrybuty (1) - siła, zręczność, inteligencja, percepcja, urok i temperament (możemy wydać 6 punktów). Dwa pierwsze atrybuty (ciało: siła i zręczność) odpowiedzialne są przede wszystkim za umiejętności siłowe (walka bronią białą i palną), kolejne dwa (umysł: inteligencja i percepcja) - za zdolności związane z technologią i ukrywaniem się, a ostanie dwa (osobowość: urok i temperament) - za talenty, które pomogą przekonać rozmówcę do naszych racji.
  • Umiejętności (2) - czyli zdolności, które określają naszą postać. Można wybrać dwie z siedmiu grup zdolności, które zwiększymy jednocześnie o 10 punktów. Przy każdym nowym poziomie otrzymujemy pulę punktów, które wydajemy na talenty z tej listy, dlatego - jeśli nawet po rozpoczęciu nowej gry stwierdzimy, że źle rozdysponowaliśmy punkty - to szybko nadrobimy braki, po zdobyciu nowego poziomu doświadczenia.
  • Predyspozycje (3) - można wybrać z listy tylko jedną opcję, która najczęściej wpływa na niewielki wzrost danej umiejętności lub odrobinę zmniejsza otrzymywane obrażenia (np. od porażeń prądem). Ten wybór ma niewielkie znaczenie i przełożenie na statystyki.
  • Wygląd (4) - w tym menu określamy, jak ma wyglądać nasz bohater. Jest to kwestia kosmetyczna, która nie ma wpływu na atrybuty, umijętności czy atuty postaci.
  • Nazwa (5) - należy wpisać imię lub pseudonim, który chcemy nadać naszej postaci. Nazwa bohatera pojawiać się między innymi w dialogach i menu zarządzania postacią.
  • Podsumowanie (6) - na tym ekranie przejrzymy wszystkie statystyki, które nadaliśmy naszej postaci. To dobry moment, żeby się upewnić się, że nasze wybory na pewno nam odpowiadają.

Nie musimy się również obawiać się - w przypadku umiejętności i atutów - że zmarnowaliśmy punkty na talenty, których nie wykorzystamy, gdyż możemy je w trakcie gry na nowo rozdysponować. Więcej na ten temat znajduje się na stronie: The Outer Worlds - resetowanie umiejętności i atutów.

Następnie: The Outer Worlds - rozwój postaci, awansowanie

Spis treści: The Outer Worlds - Poradnik, Solucja

Poprzednio: The Outer Worlds - poziom trudności Supernowa: najważniejsze informacje i wskazówki

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Marcin Dolata

Marcin Dolata

Senior Guide Writer

Marcin zajmuje się w Eurogamer.pl tworzeniem poradników. Pierwsze gry uruchamiał spod DOS-a na monochromatycznym monitorze. Świetnie bawi się grając zarówno na PC, jak i konsoli.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami