The Outer Worlds - podstawy: waluta, udźwig, broń i amunicja

Podstawowe zagadnienia.

The Outer Worlds to rozbudowana gra, pełna informacji i mechanik, które na początku mogą przytłoczyć. Poniżej opisujemy kwestie dotyczące podstaw rozgrywki.

  • Waluta: bity / kaseta na bity (1) - bity to podstawowa jednostka pieniężna w świecie The Outer Worlds. Zapłacimy nią u handlarzy, w automatach czy wykupimy za nią ulepszenie do broni czy pancerza przy stole warsztatowym. Znaleźć ją można niemal wszędzie, przeszukując skrzynie, pojemniki czy zwłoki poległych wrogów. Walutę otrzymujemy również jako nagrodę za wykonane zadania. Bity najczęściej przechowywane są w kasetach, które otrzymujemy bądź znajdujemy w świecie gry.
  • Udźwig (2) - czyli waga sprzętu, który możemy nieść ze sobą. Praktycznie każdy przedmiot w ekwipunku ma swój ciężar (najeżdżając kursorem na konkretny sprzęt, pojawi się okienko z podstawowymi informacjami, w tym z wagą przedmiotu). Jeśli udźwig zostanie przekroczony, to postać nie będzie mogła biec. Wówczas należy wyrzucić część wyposażenia z ekwipunku, zostawić w pojemnikach czy skrzyniach, rozmontować na części przy stole warsztatowym lub dojść do najbliższego punktu handlowego i sprzedać niepotrzebne przedmioty. Wpływ na udźwig ma: siła (atrybut, który wybieramy podczas nowej postaci), atuty (np. Osioł juczny), towarzysze, którzy zwiększają ogólną pule udźwigu. Waga niesionych przedmiotów oraz maksymalny udźwig widoczny jest w prawym, górnym roku menu zarządzania postacią.
009
  • broń (3) - dzielimy na dystansową, czyli broń palną (karabiny, pistolety, strzelby itp.), oraz do walki wręcz, czyli broń białą (jednoręczną i dwuręczną). Broń palna świetnie sprawdza się w walce na dystans, natomiast bronią białą lepiej posługiwać się w zwarciu. Więcej na ten temat zamieściliśmy na stronie: The Outer Worlds - walka wręcz czy bronią dystansową?. Broń można umieścić w czterech slotach, dzięki czemu szybko możemy wyciągnąć jedną z nich podczas rozgrywki.
  • amunicja (4) - dzielimy na lekką, ciężką i energetyczną. Poszczególne bronie zużywają różne rodzaje nabojów. W menu ekwipunku, najeżdżając na dany oręż, możemy sprawdzić typ amunicji, który wykorzystuje. Liczbę nabojów każdej kategorii sprawdzimy w tym samym menu.

Następnie: The Outer Worlds - broń i pancerz: modyfikacja ulepszanie, naprawa, rozmontowywanie

Spis treści: The Outer Worlds - Poradnik, Solucja

Poprzednio: The Outer Worlds - doświadczenie, jak szybko awansować (levelować)

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Marcin Dolata

Marcin Dolata

Senior Guide Writer

Marcin zajmuje się w Eurogamer.pl tworzeniem poradników. Pierwsze gry uruchamiał spod DOS-a na monochromatycznym monitorze. Świetnie bawi się grając zarówno na PC, jak i konsoli.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami