Znany streamer twierdzi, że zarabia więcej, niż gdy pracował nad Call of Duty

Zawód dewelopera jest mniej opłacalny.

Herschel Beahm IV o pseudonimie Dr DisRespect, to popularny streamer, który w przeszłości był członkiem Sledgehammer Games - studia odpowiedzialnego za Call of Duty: Advanced Warfare. Mężczyzna twierdzi, że jako deweloper zarabiał mniej niż obecnie.

W trakcie jednej z transmisji użytkownik, którego na Twitchu śledzi ponad 3,7 miliona osób, poruszył temat osiąganych przychodów. Okazuje się, że internetowa działalność generuje więcej pieniędzy niż praca nad słynną serią strzelanek.

- Kiedy zarabiam miliony, miliony, miliony, miliony, miliony dolarów, zestawiając to z 56 tysiącami dolarów i porównywalnym do zwykłej wypłaty bonusem za trzy lata pracy nad projektem, rachunek jest nieco inny - tłumaczy.

Dr DisRespect nie przedstawił dokładnych kwot, ale według szacunków same płatne subskrypcje na Twitchu generują około 100 tysięcy dolarów miesięcznie. Do tego dochodzą pieniądze z dotacji, sponsorowanych transmisji i przychodów z kanału w serwisie YouTube.

Herschel Beahm IV w studiu Sledgehammer Games zajmował się projektowaniem poziomów do Call of Duty: Advanced Warfare. Obecnie nie jest już związany z produkcją gier, ale czasami tworzy własne mapy, które następnie prezentuje podczas streamów.

Dr DisRespect nie jest jedynym, który zarabia duże sumy na transmisjach. Nieoficjalne informacje sugerują, że Tyler „Ninja” Blevis otrzymał od EA milion dolarów za promowanie Apex Legends, a od Microsoftu 50 milionów dolarów za porzucenie Twitcha na rzecz Mixera.

Źródło: Dexerto

Następnie: Pokemon Go wkrótce z ułatwieniami dla mieszkańców mniejszych miejscowości?

Reklama

Skocz do komentarzy (2)

Autor

Piotr Bicki

Piotr Bicki

Senior News Writer  |  Pirlond

Piotrek zajmuje się głównie tekstami informacyjnymi. Miłośnik kilku popularnych serii gier oraz wielbiciel superbohaterów i fantastyki.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (2)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami