Pokemon Go wkrótce z ułatwieniami dla mieszkańców mniejszych miejscowości?

Niantic testuje istotne zmiany.

Firma Niantic testuje zmiany w Pokemon Go, które mają ułatwić grę mieszkańcom mniejszych miejscowości - wynika z oficjalnego ogłoszenia deweloperów.

Aktualnie osoby znajdujące się w dużych miastach mają ogromną przewagę. Nie dość, że na wsiach i terenach mniej zabudowanych pojawiają się tylko podstawowe Pokemony, to jeszcze brakuje tzw. PokeStopów, które zapewniają stały dopływ przedmiotów - między innymi PokeBalli, bez których w ogóle nie można łapać stworków.

pok2
Aktualnie granie na wsi właściwie mija się z celem

Niantic twierdzi, że sprawdza szereg rozwiązań problemu, między innymi zwiększenie liczby przedmiotów wypadających z PokeStopów, a także obniżenie poziomów tzw. Raidów, czyli walk, w których bierze udział kilku trenerów. Zebranie grupy graczy jest oczywiście łatwiejsze w mieście.

Dodatkowo osoby mieszkające w mniejszych miejscowościach mogą wkrótce zobaczyć w wewnętrznym sklepie inne pakiety przedmiotów niż gracze z miast.

Zobacz: Pokémon GO - poradnik i najlepsze wskazówki

Nie wiadomo, na jaką skalę Niantic przeprowadzało testy oraz kiedy - i czy w ogóle - deweloperzy mają zamiar wprowadzić zmiany. Należy jednak przy tym zaznaczyć, że ewentualne modyfikacje nie będą miały wpływu na najmniejsze miejscowości, w których brak jakiegokolwiek PokeStopa czy Gyma.

Źródło: Niantic

Następnie: Front na Pacyfiku w Battlefield 5 już 31 października

Reklama

Skocz do komentarzy (1)

Autor

Przemysław Wańtuchowicz

Przemysław Wańtuchowicz

Deputy Editor  |  PrzemWan

Przemek jest z-cą redaktora naczelnego, nadzoruje dział informacyjny oraz wspomaga kierowanie działem poradników. Jako dziecko marzył, by zawodowo rysować, żonglować lub grać na gitarze - dwie pierwsze czynności wychodzą mu całkiem nieźle.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (1)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami