Gry EA mogą powrócić na Steam

Nadal wymagałyby jednak Origina.

Wskazówki znalezione przez kilku internautów i zebrane przez dziennikarzy TheNerdMag sugerują, że gry Electronic Arts mogą ponownie trafić na platformę Steam.

Najważniejszym dowodem wydaje się być zapis z aplikacji testowej Steama, w której znaleziono kod wskazujący na uruchamianie platformy Origin. Oznaczałoby to, że gry EA działałyby jak produkcje Ubisoftu (które aktywują Uplay nawet mimo włączenia ich z poziomu Steam).

Kolejna wskazówka związana jest z aktywnością jednego, anonimowego gracza, który uruchamiał na Steamie grę The Saboteur przez tydzień - a tytuł ten nie jest na platformie Valve oficjalnie dostępny.

Ponadto, Dragon Age 2 - według serwisu SteamDB - otrzymało na Steamie kilka drobnych, regularnych aktualizacji w ciągu ostatnich tygodni, mimo że też nie jest dostępne w sprzedaży.

Steam_UI_First_Look_contains_Mirrors_Edge_Catalyst

Przypomniano też, że jeden z pierwszych oficjalnych screenów nowego interfejsu Steama pokazywał w bibliotece gracza Mirror's Edge Catalyst. Mogła to być po prostu zewnętrzna gra z innej platformy dodana do listy tytułów, ale obecnie wydaje się, że nie znalazła się tam przypadkiem.

Źródło: TheNerdMag

Reklama

Skocz do komentarzy (2)

Autor

Mateusz Zdanowicz

Mateusz Zdanowicz

Senior Editor  |  matzdanowicz

Człowiek orkiestra i miłośnik gier niezależnych. Mateusz zajmuje się przygotowywaniem recenzji, artykułów oraz poradników. Wspiera również dział informacyjny.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (2)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami